Bójka na komisji rady miasta. Łowczy pokłócili się o opiekę nad dzikimi zwierzętami

Paulina TargaszewskaZaktualizowano 
Michał Kudawski, z lewej miał zostać zaatakowany na korytarzu Urzędu Miasta przez Ryszarda Czeraszkiewicza.
Radni rozmawiali z łowczym Ryszardem Czeraszkiewiczem i Michałem Kudawskim z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie. Doszło do... rękoczynów.

W tym roku po raz kolejny z rzędu dzikimi zwierzętami w mieście ma się zajmować łowczy Ryszard Czeraszkiewicz, szef firmy Lupar. Jak do tego doszło, skoro w latach poprzednich mieszkańcy i radni mieli zastrzeżenie do jego działalności? Tę sprawę chciano wyjaśnić podczas posiedzenia komisji do spraw Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia. Radni mieli sporo zastrzeżeń do sposobu wyboru firmy odpowiedzialnej za opiekę nad dzikimi zwierzętami. Zarzucali urzędnikom odpowiedzialnym za to zadanie m.in. zbyt późne poinformowanie o poszukiwaniu firmy, która będzie opiekować się dzikimi zwierzętami, nie przekazanie informacji zawartych w umowie radnym przed jej podpisaniem czy brak kontroli działalności firmy Lupar.

- Nie wiem, dlaczego to zamówienie rodzi tyle kontrowersji, skoro samo zarządzenie prezydenta mówi o takim rozwiązaniu - próbował bronić się przed atakiem radnych Dariusz Matejski, zastępca dyrektora wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. - Fakt, że życzyliście sobie państwo dostępu do informacji zawartych w umowie przed jej podpisaniem, gdzieś mi umknął. Przyznaję, to moje zaniedbanie.

Radna Grażyna Zielińska próbowała dowiedzieć się, co dzieje się z dzikimi zwierzętami z interwencji, których podejmuje się łowczy Czeraszkiewicz. Pytała też, co robi z rannymi zwierzętami chronionymi, bo na zajmowanie się nimi Czeraszkiewicz pozwolenia nie ma.

- Nie chcę zajmować się konfliktem personalnym między panami Czeraszkiewiczem a Kudawskim, nie zapominajmy, że tu chodzi o zwierzęta - podkreślała Zielińska. - Chcę wiedzieć, co dzieje się z dzikimi zwierzętami z interwencji.

Ryszard Czeraszkiewicz wymijająco odpowiadał na to pytanie. Podkreślał, że jest osobą, która powołała ośrodek w Wielgowie, że ma umiejętności i praktykę do zajmowania się dzikimi zwierzętami.

- To nie jest odpowiedź na moje pytanie - podkreślała radna.

- Przecież pani tłumaczę! Cały czas pani nadaje, więc to utrudnia pani myślenie - odpowiedział jej kąśliwie Czeraszkiewicz.

Później dodał: - Osoby, które zgłaszają się do mnie o pomoc dzikim zwierzętom chronionym, odsyłam do Fundacji Ratujmy Ptaki lub internetu. Dzikie zwierzęta, którym udzielam pomocy najchętniej zostawiam w miejscu, w którym je znalazłem. W naturze najszybciej wrócą do zdrowia.

Ostatecznie radni postanowili do tematu wrócić za tydzień. Planują skierować audyt wewnętrzny w celu sprawdzenia czy umowa pomiędzy miastem a firmą Lupar jest wykonywana należycie i czy podczas powołania firmy do współpracy z miastem nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Po opuszczeniu sali obrad, na urzędowym korytarzu doszło do rękoczynów pomiędzy pracownikiem łowczego Czeraszkiewicza, a Michałem Kudawskim.

- Zostałem zaatakowany z zaskoczenia, zupełnie się tego nie spodziewałem - mówi Kudawski. - Jestem w szoku. Niewykluczone, że zgłoszę tę sprawę na policję.

Wideo

polecane: Flesz: Koniec gorszego jedzenia - żywność w Polsce, jak na zachodzie.

Materiał oryginalny: Bójka na komisji rady miasta. Łowczy pokłócili się o opiekę nad dzikimi zwierzętami - Głos Szczeciński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
O
Ola82

Pan Michał jest bardzo oddany zwierzętom.Dzwoniąc do p.Michala zawsze można liczyć na jego pomoc.Pan Michał na lowczego miejskiego!

zgłoś
R
Radca

Proszę więc pokazać, że myśli Pan tak jak pisze. Proszę publicznie odwołać te wszystkie publiczne pomówienia i oszczerstwa, których nie szczędził Pan Panu Kudawskiemu, dziennikarzom, radnym czy innym uczestnikom dyskusji.

zgłoś
k
kubeł zimnej wody

Przeprosiny muszą być z obu stron.Prywatnie stać mnie na taki gest.

zgłoś
D
Dżentelmen

Kuble zimnej wody - proponuję najpierw przeprosić tych wszystkich, którzy zostali przez pana oblani kubłem brudnej wody i tych, którzy zostali poszkodowani. Jeśli dyskusja ma się odbyć "jak na dżentelmenów przystało", to trzeba uszanować godność ludzi, którzy mają w niej uczestniczyć. 

zgłoś
k
kubeł zimnej wody

Udało mi się ustalić ,że żadnej bójki nie było .Zaiskrzyło między dwoma mężczyznami i już.
Temat trzeba załatwić jak dżentelmeni , przestrzegam przed prefabrykowaniem fałszywych faktów, które podaje prasa

dramatem też byłoby podstawianie świadków rzekomej "bójki. Miasto Szczecin powołało 'Pogotowie d/s Dzikich Zwierząt" jako jedno z pierwszych miast w Polsce.Było to 10 lat temu .Pan Czeraszkiewicz od początku prowadzi pogotowie .W trakcie działań do pogotowia dołączył Pan Kudawski jako wolontariusz,współpraca układała się na tyle dobrze ,że postanowili wspólnie powołać w trosce o zwierzęta poszkodowane w wyniku różnych zdarzeń ,a przede wszystkim gatunki chronione .Zaczynają działać przez kilka lat i co nagle bomba ,konflikt, prasa ,której zależy na eskalacji nieporozumienia zaczynają się cuda oskarżenia ,pomówienia wrze w UM , instytucjach powołanych w celu dbania o środowisko i w całej Polsce. Komu to potrzebne trzeba usiąść do stołu wyjaśnić merytorycznie problem i wytyczyć zadania dla ośrodka i pogotowia .Wzywam wszystkich do działań mających na celu pogodzenie skonfliktowanych środowisk .Zapraszam do dyskusji merytorycznej.Cel jest jeden i nie może być stron, tak powiedziała Pani Radna Zielińska i idźmy tą drogą razem.pozdrawiam kubeł zimnej wody na gorące głowy

zgłoś
j
ja
W dniu 14.03.2014 o 14:30, kubeł zimnej wody napisał:

Prawda jest jedna to Panu Kudawskiemu póściły nerwy i zawrócił z drogi do wyjścia żeby zaatakować człowieka który oficjalnie prosto w oczy  ujawniał kłamstwa jakich się dopuszcza Pan Kudawski  .Stosuje prowokacje z urzyciem zwierząt  czytaj odpowiedz TOZ z Goleniowa na artykuł o psie huski i artykuł Gazety Wyborczej "Polowanie na łowczego".Coto za opiekun zwierząt ,który atakuje ludzi.

Kubeł zimnej wody- to Ty wylej sobie na głowe!

Odpowiadam:

Po wyjściu z sali pracownik, który ukrywa swoje imię i nazwisko (wiem już dlaczego) zdenerwowany tym, że radni postanowili skierować audyt wewnętrzny w celu sprawdzenia czy umowa pomiędzy miastem a firmą Lupar jest wykonywana należycie zaczął wykrzykiwać brednie! typu: kłamiesz gnoju!. Nadmieniam, iż na sali używał słów typu: wszyscy jesteście kłamcami, pójdziecie do piekła, gazety kłamią!, manipulanci!, kiedyś palono za to na stosie, zniszczymy was! i tekst, który powala: JAK ZWIERZĘTA ZDYCHAJĄ Z GŁODU, TO NIECH KUDAWSKI WEŹMIE KREDYT I SIĘ ODPIEPRZY OD "TYCH" PIENIĘDZY! jest, to słownictwo osoby opiekującej się rannymi zwierzętami- a nie przepraszam ranne rehabilitowane są przez Pana Kudawskiego w ORDZ w Wielgowie p. Czerawszkiewicz i jego pracownik trafiają na zwierzęta (jak to określili na radzie) przy, których wystarczy posiedzieć kilka godzin i chyba następuje samowyleczenie, ponieważ automatycznie wypuszczane są do natury. Nawet nie potrafili wskazać ani jednego adresu weterynarza!!!! z którego usług korzystają a opowiadali, że jeżdżą i tu i tam i jeszcze dalej objechali w wypowiedzi całe zachodniopomorskie, ale adresu i nazwiska nie wskazali!

A Ty "Kubeł zimnej wody" skoro takiś mądry i piszesz bzdury, to pamiętaj, że za fałszywe informacje,które mogą poniżyć kogo kolwiek w opinii publicznej, tj. o czyn z art. 212 § 2 kk. w zw. z art. 12 kk -grozi kara do 2 lat więzienia. A w dzisiejszych czasach IP można zdobyć w 15 minut. Więc zacznij szanować ludzi i jak nie znasz sprawy, to się nie wypowiadaj, bo tu przede wszystkim chodzi o ZWIERZĘTA! więc skoro pan Kudawski sam rehabilituje rocznie ponad 200 zwierząt i prosi jedynie o 5 tys miesięcznie, to jak to się ma do ośrodka Oleńka, który ma powstać, który ma w pełnym obłożeniu ludzmi, najnowszym sprzęcie i ogromnej przestrzeni rehabilitować ma ok 170 zwierzaczków- no błagam!!!!! mało tego przeznaczone jest na ten ośrodek 1,5 mln złotych.

zgłoś
k
kubeł zimnej wody

Prawda jest jedna to Panu Kudawskiemu póściły nerwy i zawrócił z drogi do wyjścia żeby zaatakować człowieka który oficjalnie prosto w oczy  ujawniał kłamstwa jakich się dopuszcza Pan Kudawski  .Stosuje prowokacje z urzyciem zwierząt  czytaj odpowiedz TOZ z Goleniowa na artykuł o psie huski i artykuł Gazety Wyborczej "Polowanie na łowczego".Coto za opiekun zwierząt ,który atakuje ludzi.

zgłoś
k
kota

panu Kudawskiemu Michałowi, wszelkich serdeczności życze!!! A pan Łowczy jest niedzisiejszy, odsyła do Fundacji Ratujmy Ptaki??? To chyba nie wie że tą fundację prowadzi starsza Pani we własnym mieszkaniu w bloku....

zgłoś
K
Krystyna

to skandal, Pan Czeraszkiewicz powinien odpowiedzieć karnie stosowanie agresji. Właściwie może to świadczyć o totalnej niekompetencji tego człowieka. Taki akt agresji w Urzędzie Miejskim to sprawa wielce bulwersująca. Ten człowiek powinien się sam leczyć psychiatrycznie i powinny zostać mu odebrane wszelkie prawa wykonywania zawodu oraz odebrana broń. Jaką mamy pewność czy następnym razem ten świr nie będzie strzelał.

zgłoś
z
zwierz

skoro pomocy mam szukać w internecie to po co istnieje ta Instytucja!!!!!!!

zgłoś
W
Wicher

"Fakt, że życzyliście sobie państwo dostępu do informacji zawartych w umowie przed jej podpisaniem, gdzieś mi umknął. Przyznaję, to moje zaniedbanie." - nic dodać nic ująć ale czemu się dziwić jeśli przetarg wygrywa gościu, który po pomoc odsyła ludzi do internetu...

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3