AZS Kutno - Spójnia Stargard 77:63. AZS prowadzi w play off 2:0

Tomasz Stępień, najlepszy strzelec Spójni, rzucił tylko 4 punkty
Tomasz Stępień, najlepszy strzelec Spójni, rzucił tylko 4 punkty Tadeusz Surma
Stargardzki pierwszoligowiec przegrał w Kutnie z AZS. To druga porażka stargardzkiej drużyny w play off.

W sobotę Spójnia przegrała w Kutnie 55:69. Dzisiaj odbył się drugi mecz pierwszej rundy play off I ligi, także na parkiecie AZS Kutno. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Spójni 5:0. Stargardzki zespół długo jednak nie cieszył się prowadzeniem. W 4 minucie było 7:7, dwie minuty później 11:11, a po kolejnej minucie wygrywali już gospodarze 14:11. I nie oddali prowadzenia do końca. Po pierwszej kwarcie gospodarze mieli dziesięć punktów przewagi.

W drugiej kwarcie AZS dalej uciekał gościom. W 13 minucie było 35:16, cztery minuty później 40:22, a w 18 minucie przewaga gospodarzy urosła powyżej 20 punktów (43:22). W tym momencie poprawili się nieco zawodnicy Spójni zmniejszając straty poniżej granicy 20 punktów. Spotkanie zaczęło przypominać wczorajszy mecz, w którym też bardziej chodziło o to, żeby Spójnia nie przegrała więcej niż kilkunastoma punktami niż o zwycięstwo stargardzkiego zespołu.
W 23 minucie, po dwóch trójkach i dwóch skutecznych akcjach dwupunktowych gospodarze wygrywali już 56:30. W 29 minucie było 63:41. Gracze AZS całkowice kontrolowali sytuację na parkiecie nie pozwalając rozrzucać się rywalom. Nie było to trudne, bo koszykarze Spójni sporo pudłowali.

W czwartej kwarcie, podobnie jak w sobotnim spotkaniu, stargardzki zespół odrobił nieco strat. W 36 minucie AZS wygrywał 73:58. W końcówce, po trafieniach Bartłomieja Szczepaniaka i Huberta Pabiana, Spójnia przegrywała czternastoma punktami i tak skończyło się dzisiejsze spotkanie. Po dwóch meczach AZS Kutno prowadzi ze Spójnią Stargard 2:0. Gra w play off toczy się do trzech wygranych meczach. Kolejne spotkanie w sobotę w Stargardzie. Jeśli wygra Spójnia, to czwarty mecz będzie dzień później, także na stargardzkim parkiecie

AZS Kutno - Spójnia Stargard 77:63 (26:16, 17:12, 20:15, 14:20)
Spójnia: Parzych 13, Pabian 10, Soczewski 8, Szczepaniak 7, Ratajczak 6, Trepka 6, Grudziński 4, Stępień 4, Michalski 3, Dylik 2.