AZS Kutno - Spójnia Stargard 69:55. W play off I ligi AZS prowadzi 1:0

Kamil Michalski rzucił 2 punkty i miał 3 asysty
Kamil Michalski rzucił 2 punkty i miał 3 asysty Tadeusz Surma
Od porażki swój udział w pierwszej rundzie play off rozpoczęli pierwszoligowi koszykarze Spójni Stargard.

Spójnia Stargard rozpoczęła dzisia rywalizację w pierwsze rundzie play off I ligi. Jej rywalem jest AZS Kutno. Gra toczy się do trzech wygranych spotkań. Pierwsze dwa mecze stargardzki pierwszoligowiec rozgrywa na wyjeździe. Kiepsko dla Spójni rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie. W 5 minucie gospodarze wygrywali 8:0 i dopiero wtedy stargardzki zespół, za sprawą Wiktora Grudzińskiego, pierwszy raz rzucił celnie. Ale nie poszedł za ciosem. Gracze AZS kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W 9 minucie było 17:4, a pierwsza kwarta zakończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugie kwarcie koszykarze Spóni wciąż notowali sporo niecelnych rzutów. Nie mieli nawet 25-procentowej skuteczności rzutów. Nikogo nie mogło więc dziwić, że AZS powiększał przewagę. W 16 minucie było 30:16, a dwie minuty później 39:18. W połowie spotkania stargardzki pierwszoligowiec przegrywał różnicą 21 punktów.
W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuację i nie mieli z tym problemu, bo goście wciąż mieli kiepsko nastawione celowniki. W 26 minucie było 49:25. Gracze Spójni przez pięć minut nie rzucili punktów. Stargardzki zespół nie był ws tanie nawet zmniejszyć strat choćby poniżej granicy 20 punktów. Wręcz przeciwnie, to gospodarze powiększali prowadzenie. Po trzydziestu minutach wygrywali już 26 punktami.

W czwartej kwarcie gościom pozostało walczyć o to, by przegrać mniej niż dwudziestoma punktami i to się im udało. W 39 minucie różnica wynosiła 11 punktów, ale skończyło się na 14 punktach przewagi gospodarzy. W rywalizacji play off AZS Kutno prowadzi ze Spójnią 1:0. Kolejne spotkanie jutro, także w Kutnie.

AZS Kutno - Spójnia Stargard 69:55 (19:9, 25:14, 13:8,)
Spójnia: Soczewski 10, Stępień 10, Ratajczak 8, Pabian 7, Parzych 6, Trepka 5, Dylik 3, Grudziński 2, Michalski 2, Szczepaniak 2