MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami warszawskiego Hospicjum Sióstr Felicjanek

OPRAC.:
Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Pierwsza dama miała wyjątkowych gości w Pałacu Prezydenckim. Liczna grupa wolontariuszy odwiedziła Agatę Kornhauser-Dudę.
Pierwsza dama miała wyjątkowych gości w Pałacu Prezydenckim. Liczna grupa wolontariuszy odwiedziła Agatę Kornhauser-Dudę. Przemysław Keler/KPRP
Pierwsza dama Agata Kornhauser–Duda gościła w Pałacu Prezydenckim wolontariuszy i przedstawicieli warszawskiego Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej. Uczestnicy spotkania opowiedzieli małżonce prezydenta o codziennych aktywnościach podejmowanych na rzecz podopiecznych ośrodka.

Spis treści

Agata Kornhauser-Duda jako pierwsza dama ma wiele obowiązków związanych z jej funkcją. Tym razem w Pałacu Prezydenckim gościła wyjątkowe osoby. O spotkaniu pierwszej damy z przedstawicielami Hospicjum Sióstr Felicjanek poinformowano w poniedziałek na stronie prezydenta.

Wolontariusze Hospicjum Sióstr Felicjanek w Pałacu Prezydenckim

W zamieszczonym komunikacie czytamy, że goście opowiedzieli Agacie Kornhauser-Dudzie o codziennych aktywnościach podejmowanych na rzecz podopiecznych ośrodka.

Obecnie, jak podano, w akcję wolontariatu zaangażowanych jest ponad pięćdziesiąt osób, które opiekują się chorymi, pomagając w codziennych czynnościach. Prowadzą również zbiórki na rzecz rozwoju Hospicjum, a także angażują się w akcje edukacyjne mające na celu oswajanie dzieci i młodzieży z trudnym tematem cierpienia i odchodzenia.

Jestem pełna uznania dla Państwa pracy. Okazujecie ogromne serce, towarzysząc podopiecznym w tej trudnej drodze, by nie czuli się samotni – mówiła, cytowana w komunikacie, małżonka prezydenta.

Zwróciła uwagę, że wciąż powstaje wiele hospicjów, także dziecięcych, które w ostatnich latach bardzo się rozwinęły, a z których przykład biorą zagraniczne placówki. „Cieszę się, że możemy się naszymi doświadczeniami dzielić z innymi” – podkreśliła Kornhauser–Duda.

Z kolei wolontariusze wskazywali, że pomoc drugiemu człowiekowi oraz podarowanie własnego czasu daje im ogromną satysfakcję.

Od początku, kiedy powstało hospicjum, towarzyszą nam wolontariusze. Oni są sercem tego miejsca, nadają rytm, wnoszą życie do tej przestrzeni, poprzez swoją radość, młodość i kreatywność – podkreślała, cytowana w komunikacie, dyrektor Hospicjum s. Wiktoria.

Czym zajmuje się Hospicjum Sióstr Felicjanek?

W informacji ze spotkania przekazano, że misją tej działalności jest uwrażliwienie ludzi na cierpienie drugiego człowieka oraz budowanie relacji międzyludzkich opartych na solidarności i odpowiedzialności.

W komunikacie zaznaczono, że pierwsza dama spotyka się cyklicznie z personelem, pacjentami i wolontariuszami placówki, by obserwować rozwój hospicjum i wspierać działania. Co roku - dodano - włącza się również w akcję „Paczka inna niż zwykle”, w ramach której realizowane są najpilniejsze zakupy hospicyjne.

Podczas wizyty do gości niespodziewanie dołączył prezydent Andrzej Duda, co było okazją do wspólnych rozmów i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Hospicjum powstało 1 grudnia 2022 r. w zabytkowym budynku przy ul. Nowowiejskiej 10a w Warszawie, w którym od ponad stu lat siostry prowadzą Zakład Specjalny dla Chronicznie Chorych. Misją placówki jest niesienie ulgi w cierpieniu osobom chorym, poprzez całodobową opiekę, otoczenie troską i zapewnienie bezpieczeństwa.(PAP)

kkr/ mir/

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Ewa Zajączkowska-Hernik na Dzień Matki wpomina mamę i składa życzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami warszawskiego Hospicjum Sióstr Felicjanek - Strona Kobiet

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński