Zwycięski remis Floty w Krakowie! Awans w rękach Wyspiarzy

Sebastian Olszar (przy piłce) należał do najlepszych zawodników Floty w meczu z Cracovią. Dobry występ przypłacił jednak solidnie obitymi stawem skokowym i żebrami. Sebastian Wołosz
Piłkarze Floty Świnoujście zremisowali 1:1 w wyjazdowym meczu z Cracovią Kraków. Do przerwy prowadzili gospodarze, ale na kwadrans przed końcem spotkania bardzo ważną bramkę zdobył dla Floty Arkadiusz Aleksander.

Cracovia Kraków - Flota Świnoujście 1:1 (1:0)

Bramki: Bojlević (45) - Aleksander (74).

Cracovia: Pilarz - Nykiel, Żytko, Kosanović, Puzigaca, Dąbrowski, Danielewicz (69 Ntibazonkiza), Budziński, Bernhardt, Bojlević, Dudzic (46 Zejdler).

Flota: Kasprzik - Jasiński, Zalepa, Stasiak, Fryc, Niewiada, Bodziony, Niedziela, Olszar (81 Opałacz), Nnamani (60 Aleksander), Nwaogu (90 Arifović).

Żółte kartki: Dudzic, Żytko, Dąbrowski, Bernhardt - Niewiada, Kasprzik, Niedziela.

Czerwona kartka: Niedziela (90+2, druga żółta).

Był to niezwykle istotny mecz dla układu górnej części tabeli. Jeśli krakowianie zgarnęliby trzy punkty, to Flota mogłaby powoli zapominać o ekstraklasie.

Ze stawki meczu zdawał sobie sprawę Tomasz Kafarski. Trener Wyspiarzy nie eksperymentował ze składem, postawił na sprawdzonych ludzi i skuteczne ostatnio ustawienie 4-4-2. Bohaterem meczu okazał się jednak zawodnik wprowadzony z ławki.

W pierwszej połowie Flota grała wysokim pressingiem i praktycznie ograniczała się tylko do przeszkadzania gospodarzom. Ci z każdą minutą zdobywali teren i atakowali coraz groźniej. Niebezpieczny był Vladimir Bojlević, który próbował uderzeń z dalszej odległości, ale też dokładnymi podaniami uruchamiał swoich kolegów.

Sporo pracy w bramce miał Grzegorz Kasprzik, który kilkakrotnie musiał wykazać się refleksem, jak chociażby po strzale Edgara Eberhardta, gdy piłka uderzona z dystansu odbiła się jeszcze od jednego z obrońców. Flota odpowiedziała jedynie dwoma strzałami Sebastiana Olszara.

Ataki Cracovii przyniosły efekt tuż przed przerwą. Świetnie prawą nogą z 25 metrów uderzył Bojlević i Kapsrzik nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po przerwie trwał napór gospodarzy. Flota nie miała pomysłu na przedostatnie się pod bramkę Pasów. Po godzinie gry trener Kafarski zdecydował się zdjąć z boiska bezproduktywnego Christiana Nnamaniego i wpuścić Arkadiusza Aleksandra.

Doświadczony napastnik aż palił się do gry. W 74. minucie znalazł się w odpowiednim miejscu po wrzutce z autu Radosława Jasińskiego. Piłki nie zdołali wybić obrońcy gospodarzy, dopadł do niej Aleksander i huknął nie do obrony.

Do końca spotkania Cracovia nieporadnie próbowała zdobyć zwycięską bramkę, a Flota broniła korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki obejrzał Bartłomiej Niedziela, ale nawet grając w osłabieniu Wyspiarze dowieźli cenny punkt do końca.

Dzięki temu remisowi Flota utrzymała się na 4. miejscu, ma tyle samo punktów co Cracovia i traci oczko do Zawiszy Bydgoszcz i cztery do prowadzącej w tabeli Termaliki. Wyspiarze jednak mają do rozegrania mecz zaległy z Sandecją Nowy. Jeśli wygrają spotkanie zaplanowane na najbliższą środę, to awansują na drugie miejsce w tabeli. Do końca rozgrywek pozostały cztery pełne kolejki. Poniżej terminarz gier zespołów walczących o awans.