Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znamy repertuar filharmonii na pierwszą połowę nowego sezonu

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
To będzie wyjątkowy sezon dla filharmonii, sezon podwójnie jubileuszowy.
To będzie wyjątkowy sezon dla filharmonii, sezon podwójnie jubileuszowy. Mat. prasowe
W nowym sezonie artystycznym, oprócz symfoniki, ponownie pojawią się lubiane przez Państwa cykle: jazzowy Espressivo, elektroniczny SoundLab, folkowy Rubato, crossoverowy Brillante i inne.

To będzie wyjątkowy sezon dla filharmonii, sezon podwójnie jubileuszowy, w którym świętować będziemy 75-lecie istnienia Orkiestry Symfonicznej oraz 70-lecie powstania filharmonii w naszym mieście.

We wrześniu usłyszeć będzie można jubileuszowy projekt legendarnego perkusisty SBB, Apostolisa Anthimosa. To kolorowe zderzenie jazzu, rocka, elektroniki oraz muzyki etnicznej. W koncercie Pomorze średniowiecznego barda wystąpi Andrzej Lempart. Koncert będzie inauguracją Turnieju Muzyków Prawdziwych. Szczecin Philharmonic Big Band po raz kolejny zaprasza do współpracy znakomitych artystów, aby wspólnie sięgnąć po nowe, nieoczywiste brzmienia. Big band łączy przyjemność ze sztuką, ale także przygotowuje specjalne repertuary, korzystając z nieograniczonych możliwości wykonawczych. Tym razem w złotej sali z big bandem pod przewodnictwem Mariusza Dziubka wystąpią znani raperzy: GrubSon i AbradAb oraz polska piosenkarka wykonująca muzykę jazzową, popową, funkową i elektroniczną – Marysia Sadowska i zespół No Logo. W koncercie Na tropie energii pojawi się Czesław Mozil.

W październiku na scenie pojawi się Raul Midon. Współpracował z niezliczonymi legendami muzyki, jak np. Herbie Hanckock,Sting czy Shackira. Występował m.in. w programach Davida Lettermana i Jimmy’ego Kimmela, a „The New York Times” napisał niegdyś o nim: jednoosobowy zespół, który zmienia gitarę w orkiestrę, a swój głos w chór. Będzie też koncert z udziałem niezwykle utalentowanej litewskiej skrzypaczki Kristīne Balanas, której grę brytyjska prasa określiła jako zwalającą z nóg wirtuozerię („Time”).

W listopadzie pojawią się Formacje Bastarda i Sutari, które połączyły siły, aby stworzyć autorską opowieść o muzyce pogranicza. Na wspólnym albumie „Tamoj” sięgają do korzeni polsko-litewsko-białoruskiej kultury. Czerpią z ludowych pieśni białoruskich, litewskich sutartinės, ale także polskiej muzyki tradycyjnej. Studiując bogate i niezwykle różnorodne źródła, próbują dotrzeć do tego, co potencjalnie drzemie na styku tych regionów i tradycji. Zespoły Bastarda i Sutari traktując owe odmienne dziedzictwa z największym szacunkiem, stworzyły muzykę znoszącą wszelkie granice. A Piotr Paleczny zagra Chopina. „Passacaglia” to wyjątkowa okazja do spotkania z najnowszym projektem dwóch najgorętszych nazwisk polskiego jazzu - Adama Bałdycha i Leszka Możdżera.

W grudniu filharmonia zaprasza na długo wyczekiwany przez szczecińskich melomanów recital Bruce’a Liu – niekwestionowanego triumfatora ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) i jednego z najbardziej porywających pianistów młodego pokolenia. Zachwycający nieskazitelną techniką i głębią swoich interpretacji Liu po zwycięstwie w Warszawie (za przyznaniem mu I nagrody jury Konkursu Chopinowskiego opowiedziało się jednomyślnie, co nie zdarza się często) podbija dziś największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe na całym świecie.

Stacjonarna przedsprzedaż abonamentów rozpocznie się 20 czerwca o godz. 13 i potrwa dwa dni. Z kolei 22 czerwca rozpocznie się regularna sprzedaż biletów, abonamentów, przyjmowanie rezerwacji – zarówno stacjonarnie, jak i online.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński