Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na skrzyżowaniu w śródmieściu. Sygnalizatory zostały zakryte

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Kierowcy jadący ulicą Pierwszej Brygady nie muszą już za wiaduktem zatrzymywać się przed skrętem w ul. Dworcową. Tymczasowo wyłączona została sygnalizacja świetlna. Uważać powinni kierowcy jadący od ulicy Dworcowej

O sytuacji na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Dworcowej w śródmieściu Stargardu pisaliśmy niedawno. Część kierowców uważała, że niepotrzebnie sygnalizacja świetlna blokuje kierowców jadących spod wiaduktu, od ulicy Pierwszej Brygady.

- Ulica Konopnickiej jest teraz w remoncie i obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Pierwszej Brygady, przy czym nie można skręcić w lewo w ulicę Dworcową tylko trzeba jechać prosto pod wiadukt - mówili mieszkańcy. - Po co więc sygnalizacja świetlna dla kierowców jadących w przeciwnym kierunku, od Pierwszej brygady, jeśli stamtąd można skręcić tylko w prawo w ulicę Dworcową?

Kierowcy proponowali, żeby uruchomić tam zieloną strzałkę, ale to rozwiązanie, zdaniem zarządcy drogi, nie było możliwe do wprowadzenia.

- Na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Dworcowej jest sygnalizacja świetlna zastosowana na czas budowy, a tam nie ma możliwości uruchomienia zielonej strzałki - wyjaśniał Ryszard Hadryś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. - Przeanalizujemy jeszcze sytuację na tym skrzyżowaniu.

Efektem tej analizy było wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. Sygnalizacja świetlna została całkowicie wyłączona, przez co od strony ulicy Pierwszej Brygady ruch teraz jest ciągły, ponieważ przed skrętem w ul. Dworcową nie trzeba się zatrzymywać.

Kierowcy jadący od ulicy Dworcowej muszą pamiętać, że nie mają pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Muszą ustąpić pierwszeństwa autom jadącym ulicą Konopnickiej.

Trzeba też liczyć się z tym, że czasowo przywracane może być działanie sygnalizacji świetlnej. Tak jest wtedy, gdy wykonawca remontu ulicy Konopnickiej musi wykonać prace na skrzyżowaniu.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński