Wilki wygrywają w Żyrardowie

Maurycy Brzykcy [email protected]
Radosław Bojko (W białym stroju) rzucił w meczu w Żyrardowie 16 punktów
Radosław Bojko (W białym stroju) rzucił w meczu w Żyrardowie 16 punktów Andrzej Szkocki
W pierwszej serii spotkań zespół King Wilki Morskie Szczecin przegrał u siebie nieznacznie z Żyrardowianką Żyrardów. Tym razem gracze trenera Marka Żukowskiego zrewanżowali się ze sporą nawiązką, wygrywając 79:49.

Po pierwszych minutach nie można było spodziewać się tak wysokiej wygranej. Wilki prowadziły w pierwszej kwarcie 18:10, aż 10 oczek zdobywając spod kosza. Później było już tylko lepiej, zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Tę szczecinianie wygrali 22:10, więc ostatnie 10 minut było już formalnością.
Po tej wygranej Wilki wskoczyły na piątą pozycję w tabeli II ligi.

KS Żyrardowianka Żyrardów - King Wilki Morskie Szczecin 49:79 (12:19, 16:19, 10:22, 11:19)
Wilki Morskie: Bojko 16, Kowalski 15, Trela 12, Koziorowicz 10, Majtyka 8, Knowa 6, Janecki 4, Hamdaoui 4, Nowacki 2, Kujawski 2.

Pozostałe wyniki 14. kolejki grupy A II ligi: KK Świecie - GKK Gorzów Wielkopolski 90:70, Żuraw Gniewino - SMS Władysławowo 98:77, Politechnika Poznań - Księżak Łowicz 73:63, Trefl II Sopot - OPEN Florentyna Pleszew 69:84, AZS UWM Olsztyn - Korsarz Olsztyn 89:97.