Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weekend w Szczecinie. Przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych weekendu

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Szczecinie na nadchodzący weekend. Sprawdź, co dzieje się w mieście!
Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Szczecinie na nadchodzący weekend. Sprawdź, co dzieje się w mieście! mat. prasowe
Koncerty, spektakle i wystawy czekają nas w ten weekend. Część wydarzeń ma już elementy świąteczne.

"XD" - Teatr Współczesny w Szczecinie

XD... to spektakl muzyczny realizowany na podstawie tekstów najbardziej tajemniczego internetowego autora – Malcolma XD. Jego krótkie, absurdalne, ironiczne opowiadania podbiły serca millenialsów, a niedawno doczekały się realizacji filmowych Netflixa i Canal+. W zagrzybionej piwnicy w bloku spotyka się wspólnota mieszkaniowa. Zebranie dotyczące rewitalizacji windy niespodziewanie przeradza się w awanturę, której przebieg wygląda podejrzanie znajomo.

1, 2, 3 grudnia, godz. 19.00

"Gość-INNOŚĆ" - Teatr Polski w Szczecin

Samir, ścigany przez policję imigracyjną Syryjczyk, jakimś trafem ląduje w salonie Heńka i Baśki. Zrządzeniem losu para emerytów ma w mieszkaniu pokój gościnny - od lat stoi pusty, bo kobieta łudzi się, że jej zaginiony syn kiedyś jeszcze wróci. Pojawienie się Samira wprowadza ruch do skostniałego związku i ostatecznie, dzięki młodemu chłopakowi, odradza się uczucie i zainteresowanie między dwojgiem starych ludzi.

1, 2, 3 grudnia, godz. 19.00

"Komedianci”- Teatr Polski w Szczecinie

Mikołaj Grabowski to specjalista od twórczości Bogusława Schaeffera. Na podstawie twórczości tego dramaturga ("Próby", "Scenariusz dla trzech aktorów", "Kwartet dla czterech aktorów") powstał scenariusz „Komediantów”. To swoisty „teatr w teatrze” oraz pretekst do refleksji na temat znaczenia sztuki w życiu człowieka: „Teatr nie jest po to, by opowiadać o tym, co zdarzyło się naprawdę. O tym, co zdarzyło się naprawdę opowie najlepiej samo wydarzenie. Teatr jest po to, aby opowiedzieć prawdę o teatrze, o możliwościach człowieka, który stworzył teatr, który ten teatr ciągle tworzy i zmienia, który żyje w teatrze, dla teatru, z powodu teatru” – rozważa jedna z postaci spektaklu.

2, 3 grudnia, godz. 19.00

"Alicja w Krainie Czarów" Opera na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku serdecznie zaprasza na familijny spektakl baletowy „Alicja w Krainie Czarów” w choreografii Jacka Tyskiego, do muzyki Przemysława Zycha.

2, 3 grudnia, godz. 17.00

"Choinka z bajkami" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Mieszkańcy Zgrozy Wielkiej co roku w grudniu przeżywają katusze. Wszystko za sprawą burmistrza, pana Cierpkiego, który nie znosi Bożego Narodzenia i tępi wszelkie oznaki świątecznej atmosfery w miasteczku. Kiedy w pewną Wigilię na placu pojawia się wielka, przystrojona choinka, burmistrz wpada w szał. Wściekły rozbija jedną z bombek i… nad głowami oszołomionych mieszkańców roztacza się bajka.

2, 3 grudnia, godz. 11.00, 13.30, 16.00

"Humor w poezji" Teatr Kameralny w Szczecinie

Od dawna wiadomo, że śmiech to zdrowie, jego siła terapeutyczna jest nie do przecenienia. Zapraszamy na sesję terapeutyczną godzinę dwadzieścia minut i nie na kozetce, a na krześle, a kto chce może pokładać się ze śmiechu, a nawet położyć.

1 grudnia, godz. 19:00, 2, 3 grudnia, godz. 17:00

"Niecierpki" Teatr Kana w Szczecinie

Spektakl pełen subtelności, czarnego humoru i mrocznej czułości. Historie, splatane wokół kondycji psychicznej człowieka, ukazują niecierpliwość skrywaną pod skórą, gotową eksplodować na scenie. To podróż przez granice wytrzymałości ludzkiej natury, gdzie drobne gesty, atmosfera pełna tajemnicy, i jednocześnie spora dawka humoru, tworzą unikalne widowisko.

2 grudnia, godz. 19.00

"Projekt: MATKA" Teatr Kana w Szczecinie

To niezwykła podróż w głąb relacji matki i dziecka, ukazująca skomplikowane niuanse tego szczególnego związku. Przenikliwie skonstruowany, spektakl prezentuje różne aspekty macierzyństwa, poruszając zarówno wzruszające, jak i trudne doświadczenia. Zestawienie silnych aktorskich kreacji, głębokiej tematyki i nieoczekiwanych zwrotów sprawia, że "Projekt: MATKA" to niezapomniane widowisko, które poruszy serca widzów.

3 grudnia, godz. 17.00

"Bruce Liu" Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie

Długo wyczekiwany przez szczecińskich melomanów recital Bruce’a Liu – niekwestionowany triumfator ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) i jeden z najbardziej porywających pianistów młodego pokolenia. Zachwycający nieskazitelną techniką i głębią swoich interpretacji Liu po zwycięstwie w Warszawie (za przyznaniem mu I nagrody jury Konkursu Chopinowskiego opowiedziało się jednomyślnie, co nie zdarza się często) podbija dziś największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe na całym świecie.

1 grudnia, godz. 19:00

Marek Pospieszalski w winyle.fm

Po wielu latach współpracy z innymi artystami (m. in. Wojtek Mazolewski Quintet) coraz mocniej obecnie wypowiada się jako lider czy to swojego kwartetu czy oktetu, a obie te formacje zdobywają wielkie uznanie krytyków i publiczności, m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Letnia Akademia Jazzu czy Memorial To Miles.

1 grudnia 2023, godz. 20.00, winyle.fm, Jagiellońska 86, Szczecin.

Morskie Centrum Nauki zaprasza na śpiewającą lekcję historii

"Dalej bracia do lin " to gawęda i podróż z towarzyszeniem pieśni dawnych pokładów. W podróż zaprasza Marek Szurawski - dziennikarz, tłumacz, żeglarz i marynista, współzałożyciel i członek legendarnej grupy szantowej „Stare Dzwony”, od której zaczęła się moda na profesjonalne śpiewanie szant w Polsce. Opowiadając o pracy na herbacianych kliprach, statkach wielorybniczych czy wojennych fregatach, odpowie na pytania: kim był szantymen i czym różni się szanta od pieśni kubryku. Marek Szurawski to wybitny znawca historii wielkich żagli, tradycji, obyczajowości i dziedzictwa kulturowego ludzi morza. Należy do nielicznego grona specjalistów od gry na koncertinie i kościach, oryginalnych instrumentach, popularnych na pokładach dawnych żaglowców. Morskie Centrum Nauki zaprasza na śpiewającą lekcję historii. W spotkaniu weźmie udział Filip Dąbrowski – syn Marka Szurawskiego - Absolwent UJ i UMCS (arabistyka i International Place Branding), gitarzysta i członek rodzinnego duetu „Shanty Roots”, promującego klasyczne szanty, pieśni dawnego pokładu i etos wielkich żaglowców.

Morskie Centrum Nauki, niedziela, 3 grudnia, godzina 16:00 wstęp wolny.

17. Festiwal Komedii Szpak

Występy kabaretów, Stand-up, improwizacje dla małych i większych. Festiwal Komedii SZPAK już po raz siedemnasty zaprasza na dawkę dobrego humoru. Festiwal rozpocznie się w Domu Kultury Słowianin o godz. 18:00 od Przeglądu Solistów Kabaretowych - wyjątkowego wydarzenia, podczas którego będziemy mieli okazję gościć trzech wybitnych artystów sceny kabaretowej. Wystąpią: Ścibor Szpak, Kucharz Maciej, Antoni Gorgoń Grucha.

Jazz w Willi: Ignacy Wiśniewski & Tomasz Chyła

W sobotę, 2 grudnia, tradycyjnie o godzinie 20.00, w Willi Lentza odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu „Jazz w Willi”. Wystąpią wirtuozi tego gatunku - pianista Ignacy Wiśniewski oraz skrzypek Tomasz Chyła. Trójmiejski duet powstał w 2022 roku jako kontynuacja projektu Ignacego Wiśniewskiego DUOSY. Znajomość obu muzyków rozpoczęła się podczas wspólnych studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie obecnie obaj są wykładowcami.

"Czy mnie lubisz doktorze"

Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera zaprasza na: monodram Michała Przybyszewskiego „Czy mnie lubisz doktorze” w reżyserii Arkadiusza Buszko. Spektakl pokazuje proces terapeutyczny pogrążonej w depresji kobiety. Terapeuta wchodząc w skórę bohaterki utożsamia się z nią i zabiera widza w świat jej problemów – traum, samotności, niepowodzeń, gdzie każdy dzień jest walką od nowa. Jest to opowieść o współczesnym człowieku i jego cierpieniach.

„Gwiazdka nad Łasztownią 2023”

Wraz z gwiazdką, sfrunie jak co roku, do Łasztowni, grupa artystyczna Arfik! Młodzieżowe, choinkowe piosenki zabrzmią na rozświetlonej gwiazdkami scenie. O nadchodzących świętach, niezawodnym Mikołaju i nowym nieznanym roku, opowiedzą w swoim autorskim repertuarze – Ryszard Leoszewski i Barbara Stenka.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński