MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W maju uczniowie rozpoczną walkę o wymarzoną szkołę średnią

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W Szczecinie nabór rozpocznie się 10 maja 2024 r. i potrwa do 14 czerwca 2024 r. do godz. 15.
W Szczecinie nabór rozpocznie się 10 maja 2024 r. i potrwa do 14 czerwca 2024 r. do godz. 15. Andrzej Szkocki
10 maja w Szczecinie wystartuje rekrutacja do publicznych szkół ponadpodstawowych w Szczecinie.

Pierwszym krokiem podczas rekrutacji do szkoły średniej jest złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Obowiązuje zasada, że można złożyć wniosek do maksymalnie trzech szkół. Podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej należy przygotować: wniosek o przyjęcie do szkoły, zaświadczenie o wynikach z egzaminu ósmoklasisty, świadectwo ukończenia ósmej klasy.

W przypadku szkół branżowych rekrutacja może wyglądać inaczej w zależności od wybranego kierunku, np. może być wymagane zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu.

W Szczecinie nabór rozpocznie się 10 maja 2024 r. i potrwa do 14 czerwca 2024 r. do godz. 15. Jednak osoby, które będą ubiegały się o przyjęcie do o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, klasy wstępnej, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, muszą to zrobić wcześnie - do 23 maja 204 r. W tych szkołach będą się odbywały sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych oraz przeprowadzone będą próby sprawności fizycznej do klas sportowych. Potrwają one od 27 maja do 10 czerwca.

Ogłoszenie ostatecznych list przyjętych i nieprzyjętych kandydatów, czyli podanie ostatecznych wyników rekrutacji do szkół średnich odbędzie się 18 lipca.

Od 18 do 22 lipca 2024 r. będzie rekrutacja uzupełniająca i wtedy o przyjęciu ucznia do szkoły zadecyduje dyrektor placówki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński