W 5. rundzie Pucharu Polski tylko jedne rzuty karne [ZDJĘCIA]

Rozegrano 5. rundę piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu regionu. W 8 spotkaniach padło 29 bramek.

Sporo emocji było w meczu Gryfa Kamień Pomorski z Pogonią II Szczecin. Dwa gole strzelił wracający do formy Soufian Benyamina, w tym decydującego w 90. minucie. Gryf mógł jeszcze wyrównać, ale rzut karny wykonywany przez Kapcra Wittbrodta został obroniony przez Daniela Kusztana. Wcześniej z boiska wyleciał obrońca szczecinianin, Hubert Sadowski.

Gryf Kamień Pomorski – Pogoń II Szczecin 2:3 (1:1)
Bramki: Włodarek (67), Misztal (71) - Marczuk (6), Benyamina 2 (30, 90).
Pogoń II: Kusztan – Pach (63 Radziński), Kuzko, Sadowski, Marczuk (46 Kalenik) – Smoliński, Żurawski (63 Krzyżaniak) – Fürst, Kozłowski, Izumisawa – Benyamina.

Nie brakowało dramaturgii także w spotkaniu Stali Szczecin z Flotą Świnoujście. Przez 90 minut bramki nie padły, więc doszło do rzutów karnych. Wygrali w nich 5:4 zawodnicy Wyspiarzy.

Stal Szczecin - Flota Świnoujście 0:0 (4-5 w karnych)
Stal: Gurov - Bogacz, Lis, Cydzik, Prill - Mazurek, Malczewski, Pyś, Sylwestrzak, Bakun - Wiśniewski.
Flota: Gądek - Helt, Stasiak, Hajdukiewicz, Maśniak (46 Welka), Niewiada, Skwara, Rogowski (74 Nasiadko), Maziarz, Staniszewski, Mosiądz.

Świt Skolwin tylko w pierwszej połowie dawał Vinecie w Wolinie szanse na awans do kolejnej rundy. Po przerwie trzecioligowiec podkręcił tempo i wygrał ostatecznie 3:0. Na przeciwko siebie zagrali bracia: Adam i Adrian Nagórscy.

Vineta Wolin - Świt Skolwin 0:3 (0:0)
Bramki: Kosacki (48), G. Szczepanik (70), Emche (78).
Świt: Matłoka - Adamczuk, Bil, Kosacki, Nagel - Krawiec (73 Emche), Wojdak, G. Szczepanik, Zieliński (65 O. Szczepanik), Peda (60 Knyrek) - Nagórski (84 Nwaogu).

Problemów z wygraną nie miał Chemik Police. Lider IV ligi pokonał Stal Lipiany 4:0.
Stal Lipiany - Chemik Police 0:4 (0:2)
Bramki: Krystek 2 (6, 73), Kapelusz (35), Protasenko (74).
Chemik: Szybka - Klimkowicz, Andrzejewski, Odlanicki-Poczobut, Szewczykowski, Jóźwiak, Kowalczyk, Ława, Krystek, Kapelusz, Vovchenko.

Piast Karsko - Polski Cukier Kluczevia Stargard 0:2
Bramki: Bartoszyński, Gruszczyński.
Kluczevia: Wrzeszcz - Wiśniewski (70 Gadomski), Rdzeń, Banach, Bartłomiejczyk (13 Gruszczyński), Bednarski, Szczygielski, Magnuski, Królak, Kościukiewicz, Bartoszyński.

Wyniki 5. rundy: Gryf Kamień Pomorski - Pogoń II Szczecin 2:3, Vineta Wolin - Świt Szczecin 0:3, Stal Lipiany - Chemik Police 0:4, Unia Dolice - Sparta Węgorzyno 0:3, Wybrzeże Rewalskie - Zorza Dobrzany 2:0, Piast Karsko - Polski Cukier Kluczevia Stargard 0:2, Orkan Suchań - Błękitni II Stargard 1:4, Stal Szczecin - Flota Świnoujście 4:5.

6. runda Pucharu Polski zostanie rozegrana 1 kwietnia.