Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z kolejną firmą

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Uniwersytet Szczeciński podpisał umowę o współpracy z firmą DGS Diagnostics. To kolejna ważna współpraca, szczególnie dla studentów oraz naukowców.

Spółka DGS Diagnostics istnieje od 2009 roku i jest światowym liderem w branży diagnostyki słuchu oraz zaburzeń równowagi, a ich produkty i usługi docierają do 130 krajów na całym świecie. Projektuje, produkuje i serwisuje całe spektrum instrumentów w zakresie audiometrii, tympanometrii, ABR, otoemisji akustycznej oraz narządu równowagi. Tworzy urządzenia, za pomocą których na całym świecie diagnozowany jest słuch i dopasowywany odpowiedni aparat, a dzięki ich krzesłom mogą nie tylko zdiagnozować przyczynę zaburzeń równowagi, ale również skutecznie ją leczyć.

Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego i DGS Diagnostics podczas spotkania wyrazili wolę prowadzenia wspólnych działań w ramach posiadanych uprawnień i możliwości z wykorzystaniem potencjału obu stron. Zamierzają wspierać się wzajemnie w realizacji projektów badawczych i innych naukowych przedsięwzięć oraz współpracować w zakresie realizacji dydaktyki i wspierania aktywności studenckiej.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że firma DGS Diagnostics chce z nami współpracować. Firma innowacyjna, rozpoznawalna, która stanowi o sile gospodarczej naszego regionu. Nie ukrywajmy, to, czym państwo się zajmujecie, prędzej czy później dotyka każdego człowieka. Macie świetnie rozbudowaną innowacyjność, dzięki czemu możecie jak najlepiej pomagać. Dlatego też rozpoczęta dziś współpraca jest dla Uniwersytetu Szczecińskiego wyróżnieniem, że kolejna wiodąca firma z naszego regionu, chce i będzie współpracować z naszą uczelnią. Liczę na obustronne i wieloaspektowe efekty podpisanej umowy – powiedział prof. Waldemar Tarczyński, rektor US.

W ramach umowy strony zobowiązały się do współpracy przede wszystkim w zakresie: wnioskowania i realizacji projektów badawczych i edukacyjnych na szczeblu krajowym, i międzynarodowym, udziału w projektach inicjowanych przez jedną ze stron,
podejmowania działań na rzecz innowacyjności i wdrożeń, konsultacji naukowych, wsparcia w realizacji rozpraw doktorskich i prac dyplomowych, organizacji praktyk zawodowych i staży, organizowaniu konkursów dla studentów związanych z określoną tematyką,
wspólnego organizowania wykładów, seminariów i zajęć fakultatywnych, uczestnictwa w działalności kół naukowych uczelni i wspierania aktywności studenckiej, wzajemnego wspierania podczas konferencji, sympozjów i innych imprez.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński