MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Giełda Pracy dla studentów na Uniwersytecie Szczecińskim [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Giełda Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim
Giełda Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim Andrzej Szkocki
Niemal 40 organizacji prezentuje swoją ofertę podczas Giełdy Pracy, która odbywa się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. To szansa dla studentów na znalezienie praktyk, staży i pracy.

Giełda Pracy to przede wszystkim bezpośrednie spotkania z przedstawicielami firm i instytucji przy ich stoiskach. To szansa dla studentów i absolwentów, aby poznać rynek pracy, pracodawców i ich oczekiwania względem umiejętności i kompetencji kandydatów do pracy, ale także oferty pracy/staży/praktyk.

- Nasi studenci i absolwenci mają szansę zorientować się, jakie są możliwości zatrudnienia. Wystawcy reprezentują różne branże w naszym regionie, można z nimi porozmawiać, poradzić się, za co nasi studenci są bardzo wdzięczni - mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor US.

Uczestnicy Giełdy Pracy mogą skorzystać także z porad ekspertów takich instytucji jak np. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Na indywidualnych spotkaniach kandydaci mają możliwość przeanalizowania ofert pracodawców uczestniczących w Giełdzie Pracy pod względem swoich umiejętności i predyspozycji oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Rozmowa z doradcą zawodowym będzie także doskonałym przygotowaniem do rozmów rekrutacyjnych.

- Nasze centrum to jest pierwsze miejsce, do którego chce się udać każdy, kto chce mieć cokolwiek wspólnego z wojskiem - mówi kpt. Bartłomiej Kulesza z Wojskowego Centrum Rekrutacji. - Naszym zadaniem jest doradzać młodym ludziom i przedstawić możliwości w Wojsku Polskim. A możliwości są bardzo szerokie i nie chodzi tu tylko o służbę w wojsku zawodowym. Nie można też zapominać o szkolnictwie wojskowym, które jest bardzo ważnym elementem, szczególnie tu, gdzie się znajdujemy, czyli uczelnia wojskowa, gdzie możemy młodym ludziom przedstawić program Legii Akademickiej. To są przyszli kandydaci na oficerów Wojska Polskiego.

Pracodawcy biorący udział w Giełdzie Pracy prezentują swoje firmy także w podcaście „Stacja Motywacja”, opowiadają o tym jak wygląda ścieżka kariery w ich instytucji oraz w jaki sposób motywują swoich pracowników do pracy.

Pracodawcy, mają możliwość rekrutowania kandydatów na zamieszczone wcześniej oferty pracy, praktyk, staży na platformie JobTeaser. Kandydaci aplikują w systemie na dane ogłoszenie, umawiają się z pracodawcą w dogodnym dla obydwu stron terminie na rozmowę rekrutacyjną.

- My jesteśmy z II roku kierunku informatyka i ekonometria i szukamy praktyk czy staży w branży analizy danych, ale akurat z tym jest średnio, jeśli chodzi o oferty na tych targach. W ubiegłym roku było więcej takich ofert, na przykład z księgowości. Z kolei dla informatyków jest praca głównie dla programistów, więc trochę mamy problem - mówi Natalia, studentka.

Giełdę Pracy zorganizowało Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński