MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulice w centrum Szczecina do remontu. Kto będzie wykonawcą?

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Firma Elbud Szczecin wygrała przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Boh. Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego. To kolejny etap diametralnych zmian w śródmieściu.

W ramach przebudowy ulice i chodniki zmienią się diametralnie. Przestrzeń będzie przyjemniejsza dla mieszkańców naszego miasta i turystów. W zakresie umowy będzie przebudowa jedni, chodników, sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej oraz kolidującego uzbrojenia. W okolicy pojawią się nowe nasadzenia i elementy małej architektury - ławki, donice, kosze na śmieci. Po zmianach ruch na przebudowanych ulicach będzie uspokojony, a parkowanie uporządkowane.

Przed otwarciem ofert miasto podało kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w wysokości 14 158 186,85 zł brutto. Oferta Erbudu wyniosła 14 305 545,64, ale w budżecie miasta znaleziono brakujące pieniądze i zdecydowano się na podpisanie umowy.

Zobacz też: To już prawie finał prac na ulicy Drozdowej w Szczecinie

To już prawie finał prac na ulicy Drozdowej w Szczecinie

- Umowa powinna być podpisana w najbliższych dniach. Roboty rozpoczną się po zakończeniu części formalnej. O utrudnieniach w ruchu i zmianach w jej organizacji będziemy informować na bieżąco - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

W ubiegłym roku Ulica Małkowskiego przeszła metamorfozę i stała się przestrzenią przyjazną dla pieszych.

Zakres robót budowlanych objął przebudowę jezdni i chodników, wykonanie elementów małej architektury i zieleni oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Umowa na zadanie „Przebudowa ul. Małkowskiego na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego” została podpisana z konsorcjum firm Elbud Sp. z o.o. i Elbud s.c. na kwotę 8 712 481,77 zł.

Zobacz również: Zmiany na pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Jak sobie poradziliśmy?

Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Co słychać na plac...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński