Udany finisz Spójni Stargard we Włocławku. Dużo emocji w ostatniej kwarcie

Jordan Mathews zdobył ważne punkty z rzutów osobistych we Włocławku.
Jordan Mathews zdobył ważne punkty z rzutów osobistych we Włocławku. Tadeusz Surma
Energa Basket Liga. PGE Spójnia Stargard wygrała na parkiecie mocnego kadrowo Anwilu Włocławek. Przesądziła ostatnia kwarta.

Anwil ostatnio zanotował trzy porażki, więc mocno zmobilizowany rozpoczął spotkanie ze Spójnią. Włocławianom dużo wychodziło, choć goście starali się grać agresywnie w obronie.

Wypracowana w pierwszej odsłonie przewaga gospodarzy utrzymywała się również w kolejnej części. Po akcji dwa plus jeden Pawła Kikowskiego Spójnia doszła na trzy oczka (27:24), ale za chwilę różnica znów urosła do 8 punktów. Nie powiększyła się jednak do dwucyfrowych rozmiarów.

Ale po zmianie stron gospodarze dobrze rozpoczęli walkę. Po akcji Kamila Łączyńskiego prowadzili 52:39. To była najwyższa przewaga Anwilu. Spójnia potrafiła jednak błyskawicznie odpowiedzieć serią 11 punktów z rzędu i przez moment mecz znów był na styku. Moment, bo gospodarze przerwali zły okres i na finiszu kwarty znów prowadzili różnicą 8 oczek.

Początek ostatniej odsłony był fantastyczny dla gości. 12 punktów zdobytych z rzędu i Spójnia wyszła na pierwsze prowadzenie 65:61. Bardzo dobrą zmianę dał wtedy Adam Brenk (m.in. celna trójka). On i Isiah Brown kontrolowali grę w kolejnych minutach. Spójnia utrzymywała prowadzenie, a 4 minuty przed końcem prowadziła nawet 74:65, a sto sekund przed - 79:70.

Anwil nie odpuścił. Doprowadził do stanu 76:79 i było 55 sekund do końca. Trener Spójni Sebastian Machowski poprosił o czas, ale po wznowieniu gry jego zespół zanotował stratę. Gospodarze tego nie wykorzystali (pudło Łączyńskiego z dystansu), a celne osobiste Jordana Mathewsa dały wygraną.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 78:81
Kwarty: 25:17, 19:20, 17:16, 17:28.
Spójnia: Brown 24 (2x3), Jones 20, Clarke 14 (3), Mathews 5 (1), Gruszecki 3 (1) - Brenk 10 (1), Kikowski 5, Sulima, Śnieg, Grudziński.