MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie zachodniopomorskich szkół odebrali nagrody za udział w konkursach

Małgorzata Klimczak
224 uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego zostało laureatami konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
224 uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego zostało laureatami konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty MK
224 uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego zostało laureatami konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystej gali uczniowie odebrali nagrody.

Uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych mają na celu docenianie wysiłku uczestników konkursów, pogratulowanie wysokich wyników oraz wręczenie dyplomów i okazjonalnych medali laureatom, którzy ponadto: otrzymują ocenę celującą na świadectwie z przedmiotu, z którego uzyskali tytuł laureata, są zwolnieni z egzaminu 8-klasisty, otrzymując najwyższą liczbę punktów na zaświadczeniu z przedmiotu, z którego uzyskali tytuł laureata, mają pierwszeństwo w przyjęciu do wybranych szkół ponadpodstawowych.

- Jestem laureatką konkursu z języka polskiego. Jest to język ojczysty, którym posługuję się na co dzień, więc uważam, że warto go rozwijać i poznawać. do konkursu długo się przygotowywałam i uważam, że naprawdę trzeba się interesować językiem polskim, żeby mieć sukcesy w takim konkursie - mówi Antonina Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie.

Kacper Grymuza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu jest laureatem konkursu matematycznego.

- Zacząłem się interesować matematyką i trochę fizyką i zdecydowałem się na konkurs. Matematyka to trudny przedmiot, ale jak się poświęci trochę czasu na naukę, to może się okazać pasjonujący - mówi Kacper.

W 10 konkursach przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty stanęło w szranki:

  • na I etapie – szkolnym – 17121 uczniów.
  • do etapu II – rejonowego – zakwalifikowało się 3736 uczestników,
  • do etapu III – wojewódzkiego – zakwalifikowało się 1048 uczestników.

Ostatecznie III etap wyłonił 224 laureatów, w tym: z j. polskiego - 24 z j. angielskiego - 22, z j. niemieckiego - 23, z historii - 25, z wiedzy o społeczeństwie - 21, z matematyki - 20, z fizyki - 25, z chemii - 22, z biologii - 22, z geografii - 20.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński