MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedmioty ścisłe i przyrodnicze staną się priorytetem w nowym roku szkolnym. Będą zmiany w nauczaniu?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
– Przedmioty ścisłe i przyrodnicze będą priorytetem w roku szkolnym 2024/2025 – powiedziała w środę wiceminister edukacji narodowej Katarzyna Lubnauer. Dodała, że wyzwaniem dla szkół będzie także włączenie do systemu polskiej edukacji wszystkich uczniów ukraińskich.

Spis treści

Jakie są kierunki polityki oświatowej w roku szkolnym 2024/2025?

Wiceszefowa MEN na konferencji prasowej przedstawiła kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025.

Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji przedstawiła kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025. PAP/ Szymon Pulcyn

Wśród priorytetów wymieniła m.in. edukację prozdrowotną, edukację obywatelską, edukację proobronną, wspieranie dobrostanu uczniów i ich zdrowia psychicznego, kształtowanie myślenia analitycznego i pracę z uczniem z doświadczeniem migracyjnym.

Lubnauer wskazała, że resort chce postawić na wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci i krytycznej analizy informacji dostępnych w internecie.

Nauki ścisłe i przyrodnicze oraz praca z uczniem o doświadczeniu migracyjnym

Podkreśliła, że kluczowe będzie kształtowanie myślenia analitycznego dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów przyrodniczych ze szczególnym naciskiem na edukację w naukach ścisłych, w tym matematycznych.

– Będziemy tworzyć nowe rozwiązania. Uruchamiamy studia podyplomowe i doskonalenie nauczycieli klas I-III, jeśli chodzi o metodykę nauczania matematyki – zaznaczyła wiceminister.

Dodała, że „przedmioty ścisłe, przedmioty przyrodnicze będą priorytetem w roku 2024/25”.

Jednym z kierunków polityki oświatowej państwa będzie również praca z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, w tym w zakresie nauczania języka polskiego jako języka obcego.

– Chcemy włączyć do systemu polskiej edukacji wszystkich uczniów ukraińskich. Uczniów, którzy jeszcze (...) w tej edukacji nie są. Staje się dla nich edukacja w polskich szkołach obowiązkiem od 1 września 2024 r. W związku z tym szkoły muszą być do tego przygotowane. Muszą nauczyć się pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym – podkreśliła Lubnauer.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl
!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przedmioty ścisłe i przyrodnicze staną się priorytetem w nowym roku szkolnym. Będą zmiany w nauczaniu? - Strefa Edukacji

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński