MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi uczniowie szczecińskich szkół otrzymali stypendia prezydenta [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Nagrody przyznawane są uczniom szczecińskich szkół, za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się w programie nauczania, osiągnięte w danym roku szkolnym
Nagrody przyznawane są uczniom szczecińskich szkół, za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się w programie nauczania, osiągnięte w danym roku szkolnym MK
371 szczecińskich uczniów odebrało Nagrody Prezydenta Miasta za wyniki osiągnięte w nauce w bieżącym roku szkolnym.

Nagrody przyznawane są uczniom szczecińskich szkół, za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się w programie nauczania, osiągnięte w danym roku szkolnym. Wyróżnienia otrzymali zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

- Od dziecka interesowałem się rozwiązywaniem zadań, matematyką oraz informatyką. Chciałbym w przyszłości zawodowo zajmować się programowaniem, ale zgłębianie tej wiedzy wymaga sporo czasu - mówi Dawid Kot ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Szczecinie.

- Ja bym chciał studiować prawo, więc moje zainteresowania w tej chwili skupiają się na takich przedmiotach jak historia i WOS - mówi Szymon Uchański, uczeń SP 56.

W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęły łącznie 504 wnioski dotyczące przyznania Nagrody dla uczniów (269 ze szkół podstawowych oraz 235 ze szkół ponadpodstawowych). Ostatecznie, wymagane kryterium punktowe spełniło łącznie 371 szczecińskich uczniów.

Najlepsze wyniki w grupie szkół podstawowych osiągnęli: jeden uczeń z Publicznej Szkoły Podstawowej "Na Głębokiem" i jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6.

W grupie szkół ponadpodstawowych miała uczennica z XIII Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie otrzymali jednorazowo, w zależności od wyników, maksymalnie 2500 zł w przypadku szkół podstawowych i 3600 zł w przypadku szkół ponadpodstawowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński