MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ochotnicy z OSP Smolęcin znowu w akcji, ale mają kłopot z opłaceniem rachunków

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
W kwietniu tego roku OSP Smolęcin z powodu trudnej sytuacji finansowej wycofała się z podziału bojowego. Od 15 czerwca znowu działa
W kwietniu tego roku OSP Smolęcin z powodu trudnej sytuacji finansowej wycofała się z podziału bojowego. Od 15 czerwca znowu działa OSP Smolęcin
Druhowie z OSP Smolęcin od połowy czerwca wrócili do linii, czyli są gotowi do wyjazdów na akcje ratownicze. To nie oznacza, że zakończyły się kłopoty finansowe jednostki.

- Wróciliśmy do podziału bojowego 15 czerwca o godz. 17 - mówią strażacy.

Do akcji udało się wrócić dzięki zbiórkom i darowiznom. Strażacy wyliczyli dokładnie, co udało się zrobić dzięki temu wsparciu: to legalizacja sprzętu hydraulicznego, wymiana opon, zakup nowych aparatów powietrznych, przegląd i legalizacja butli do aparatów powietrznych. Wszystko kosztowało około 40 tysięcy zł. Trudno opłacić rachunki i jednocześnie mieć pieniądze na bieżącą działalność.

- W tym roku już zapłaciliśmy kolejne 2 rachunki za prąd z tego roku, na kwotę około 7 tysięcy złotych, pozostaję jeszcze do zapłacenia rachunek na około 5 tys. zł. Opłaty te uregulowaliśmy z dotacji gminnej na 2024 rok, która wynosi 30 tys. zł. Jak nietrudno się domyślić wychodzi na to, że dotacja z gminy na działania ratownicze zostanie w całości skonsumowana na rachunki za prąd. A za co działać? - mówi Aneta Piotrowska, prezes OSP Smolęcin.

Kulą u nogi ochotników są gigantyczne rachunki za prąd z 2023 roku. Ochotnicy tłumaczą, że wysoki rachunek za prąd wynika z tego, że OSP został przypisany nie tylko licznik remizy, ale również licznik należący do świetlicy wiejskiej.
Strażacy mówią, że sprawy z gminą stoją w miejscu.

- W dalszym ciągu wisi rachunek za prąd z 2023 roku. Odbyła się komisja budżetowa Rady Gminy Kołbaskowo, na którą zostaliśmy zaproszeni. Nie ma żadnych ustaleń. Była tylko tyrada, na temat jacy jesteśmy źli - mówi prezes Piotrowska.

Cały czas można wesprzeć strażaków w zbiórce, która jest dostępna TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński