MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie TME będą się szkolić na specjalistów branży offshore

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Dyrektor szczecińskiego TME mgr inż. Beata Miętus i Janusz Gajowiecki prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
Dyrektor szczecińskiego TME mgr inż. Beata Miętus i Janusz Gajowiecki prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Andrzej Szkocki
W szczecińskich szkołach ponadpodstawowych ruszył projekt edukacyjny, którego celem jest podnoszenie stanu wiedzy uczniów na temat morskiej energetyki wiatrowej oraz rozwijanie kompetencji zawodowych niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze energetyki wiatrowej.

W ramach projektu w wybranych szkołach m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie, w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. Maksymiliana Tytusa Hubera czy w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej odbywają się cykliczne warsztaty prowadzone przez ekspertów sektora morskiej energetyki wiatrowej oraz wizyty studyjne w firmach z branży offshore. Warsztaty będą prowadzone przez ekspertów i specjalistów sektora morskiej energetyki wiatrowej.

- Kampania inwestycyjna offshore z udziałem firm polskich i zagranicznych, zaowocowała już kilkunastoma flagowymi inwestycjami. To z kolei oznacza utworzenie nowych, dobrze płatnych miejsc pracy i olbrzymi potencjał dla młodych ludzi, którzy na ten rynek pracy będą wchodzić, stąd projekt edukacyjny PSEW i miasta Szczecin, który przygotuje uczniów na tę nową i bardzo perspektywiczną ścieżkę kariery – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Branża wiatrowa w nadchodzących dekadach przyniesie polskiej gospodarce pewne i stabilne zyski. Dane wskazują, że sektory onshore i offshore wind do 2040 r. mogą zagwarantować niemal 200 tysięcy nowych miejsc pracy oraz ponad 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki. Wszystko wskazuje na to, że województwo zachodniopomorskie stanie się przemysłowym hubem w regionie Morza Bałtyckiego.

- Mamy nadzieję, że nasi uczniowie uzyskają dostęp do najnowocześniejszych technologii, a porozumienie umożliwi absolwentom zatrudnienie w branży elektrycznej - mówi Beata Miętus, dyrektor ZSEE.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński