Trzy w jednej, trzy w drugiej. Przepiękny gol Żebrowskiego i zwycięstwo Futsal Szczecin. ZDJĘCIA

Futsal Szczecin w ładnym stylu pokonał TAF Toruń. Zespół trenera Miłosza Kocota wygrał 6:1. Ozdobą meczu było trafienie Konrada Żebrowskiego. Po tym zwycięstwie Futsal Szczecin awansował na 7. miejsce w tabeli I ligi.

Już po kilku minutach było 1:0 dla gospodarzy. Siódmą bramkę w sezonie strzelił dla szczecinian Krystian Peda. Kilka minut później, dwójkowa akcja Pedy i Mateusza Geperta przyniosła bramkę tego drugiego, który uderzył pod poprzeczkę. Goście odgryzali się pojedynczymi ataki i niemal za każdym razem zatrudniali Radosława Janukiewicza, a to nie wróżyło dobrze. Na błędy w wyprowadzeniu piłki i w obronie denerwował się trener gospodarzy, Miłosz Kocot. Dobre okazje mieli w tym fragmencie gry Karol Ława, Peda i Łukasz Kubicki. Na 3:0 podwyższył jednak Daniel Maćkiewicz, strzałem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie po błędzie bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk, bramkę strzelić mógł Kubicki. Uderzył obok, choć mógł też dograć do Pedy. Chwilę później obok słupka strzał posłał Gepert. Dobry okres gry szczecinian zakończył strzałem z rogu Peda - bramkarz wybronił. Wreszcie goście także znaleźli drogę do siatki. Po przechwycie i mocnym strzale wynik brzmiał 3:1. Po kilku minutach Janukiewicz uratował swój zespół w sytuacji 2 na 1.

Odpowiedział Gepert. Popisał się piękną akcją przy linii, zrobił "ruletę" i wyłożył piłkę Adamowi Wiejkuciowi, który ładnie zamknął podanie. Gepert był chyba zawodnikiem tego meczu, po dwóch minutach sam dobił rywali na 5:1 - to jego druga bramka po powrocie do drużyny.

Goście wycofali bramkarza i kosztowało ich to gola. Gepert mógł być bohaterem meczu, ale najpiękniejszą bramkę strzelił Żebrowski (piątą w sezonie). Po przejęciu piłki uderzył z własnego pola karnego i w pięknym stylu podwyższył prowadzenie.

Futsal Szczecin - TAF Toruń 6:1 (3:0)
Bramki: Peda (2), Gepert 2 (5, 35), Maćkiewicz (19), Wiejkuć (33), Żebrowski (35) - Mierzejewski (26).
Futsal Szczecin: Janukiewicz - Maćkiewicz, Żebrowski, Gepert, Kubicki, Peda, Sobinek, Bitsadze, Ława, Gnap, Wiejkuć, Jania, Piorun, Budzyński.