MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy osoby z personelu szpitala w Gryficach są zakażone koronawirusem. Mniej oddziałów w kwarantannie - 3.04.2020

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
W piątek u trzech osób z personelu medycznego szpitala w Gryficach stwierdzono zakażenie koronawirusem. Od środy część placówki pozostaje w kwarantannie.

Trzy osoby z koronawirusem w szpitalu w Gryficach

Według informacji udostępnionych w piątek popołudniu, wśród personelu medycznego gryfickiego szpitala stwierdzono trzy przypadki infekcji koronawirusem. Jest też dobra wiadomość, zredukowano ilość oddziałów pozostających w kwarantannie.

- Do tej pory wykonaliśmy dwadzieścia osiem testów i czekamy na wyniki. Decyzją sanepidu wyznaczone zostały oddziały pozostające w kwarantannie: Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgiczny, Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Będzie tak do czasu wykonania testów u personelu i pacjentów, i po uzyskaniu wyników - mówi Łukasz Szyntor, rzecznik Samodzielnego Publicznego Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach.

ZOBACZ TEŻ:

Jaka jest sytuacja w szpitalu?

Pozostałe oddziały pracują zgodnie z grafikami dyżurowymi i do zakończenia kwarantanny, nie przyjmują nowych pacjentów.

Pacjenci z oddziałów nie objętych kwarantanną będą zgodnie z zaleceniami lekarskimi wypisywani ze szpitala. Dalsze decyzje o zakresie kwarantanny i losach oddziałów będą podejmowane w oparciu o ustalenia z PPIS w Gryficach,

- Budynek główny szpitala i gmach przychodni pozostają wyłączone z dostępu osób innych, niż personel upoważniony przez szpital. Wszystkie obiekty placówki zostały objęte wzmożonym nadzorem epidemiologicznym - dodaje Łukasz Szyntor.

warto wiedzieć:

Paczki dla osób w kwarantannie?

Dostawa posiłków dla pacjentów i personelu została zabezpieczona. Można także przekazywać przesyłki dla osób pozostających w budynkach objętych zakazem wstępu i opuszczania.

W tej sytuacji wystarczy dokładnie zapakować przekazywane przedmioty (m.in. ubrania, artykuły spożywcze, środki higieniczne, książki itp.), precyzyjnie ją opisać (imię i nazwisko odbiorcy oraz oddział, na którym przebywa) i przekazać pracownikowi portierni zlokalizowanej przed szpitalem.

Placówka w Gryficach została objęta kwarantanną w środę wieczorem w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV na jej terenie.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński