MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Gryficach. Ponad 250 osób przebywa na kwarantannie w szpitalu w Gryficach - 2.04.2020

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Gryfice, szpital w kwarantannie - 2.04.2020
Gryfice, szpital w kwarantannie - 2.04.2020 Sebastian Wołosz
251 osób przebywa na kwarantannie w szpitalu w Gryficach. Personel i pacjenci muszą pozostać na terenie placówki. Czas kwarantanny poszczególnych osób będzie uzależniony od prowadzonego wywiadu epidemiologicznego i wyników testów.

Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, w środę wieczorem zapadła decyzja o zamknięciu szpitala w Gryficach i objęciu go kwarantanną.

- Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w związku z potwierdzonymi wśród personelu dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 objęto kwarantanną kompleks budynku głównego i przychodni szpitala w Gryficach. Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów, również spoza środowiska szpitalnego - mówi Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie.

CZYTAJ TAKŻE:

W czwartek Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach ujawnił, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w placówce, kwarantanną objętych jest 136 pacjentów i 115 osób z personelu.

- Czas kwarantanny będzie uzależniony od prowadzonego wywiadu epidemiologicznego i ustalonych list kontaktów, a także wyników wykonanych testów. Przeprowadzenie wywiadów epidemiologicznych ma na celu w pierwszej kolejności uwolnienie z obowiązku kwarantanny tej części personelu, pacjentów i oddziałów, w których nie zostanie potwierdzone ryzyko kontaktu z osobami, u których potwierdzono pozytywny wynik badania na obecność koronowirusa - mówi Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala w Gryficach.

W tej chwili trudno oszacować, ile może potrwać proces zwalniania z przymusowej izolacji kolejnych osób. Kwarantanną nie zostali objęci wszyscy pacjenci placówki.

warto wiedzieć:

Odosobnienie dotyczy kompleksu budynku głównego, tzw. 90-łóżkowego i przychodni szpitala. W osobnym gmachu działają m.in. oddziały psychiatrii i terapii uzależnień, a także administracja.

- Trwa reorganizacja funkcjonowania poszczególnych obszarów życia szpitala, takich jak żywienie, diagnostyka, pralnia, sterylizatornia. Działają przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Te procedury są modyfikowane w oparciu o wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach - dodaje Łukasz Szyntor.

Placówka współpracuje z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Patrol policji zabezpiecza odseparowany obszar. Obecnie nie ma możliwości wejścia na teren budynków objętych kwarantanną oraz wjazdu na część terenu szpitala, jak również ich opuszczania.

CZYTAJ TAKŻE:

Szpital w w Gryficach kwarantannie

Koronawirus w Gryficach. Szpital w kwarantannie. Trwa ustala...

Jak podkreślają lokalne media, zamknięcie szpitala w Gryficach jest bardzo trudną sytuacją, ponieważ najbliższy Szpitalny Oddział Ratunkowy znajduje się w Szczecinie. Placówka obsługuje pacjentów z całej Polski oraz zabezpiecza medycznie kilka powiatów.

Kwarantanną objęte jest m.in. Zachodniopomorskie Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej, które znajduje się na I i IV piętrze budynku głównego szpitala w Gryficach. To jeden z czołowych ośrodków w Polsce zajmujących się pacjentami z oparzeniami. Centrum ma możliwość jednoczesnego przyjęcia 10 ciężko oparzonych pacjentów.

warto wiedzieć:

Od środy (1 kwietnia) tylko wśród mieszkańców powiatu gryfickiego zdiagnozowano sześć z ośmiu potwierdzonych wczoraj przypadków koronawirusa.

W czwartek rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych dwóch pozytywnych wynikach w województwie. To mężczyzna i kobieta w wieku średnim. Oboje pochodzą z powiatu białogardzkiego i przebywają w izolacji domowej.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem na 2 kwietnia wynosiła 81/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
  • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński