MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TAK dla rodzin, seniorów i młodego pokolenia. Zbigniew Bogucki - kandydat PiS na prezydenta Szczecina

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
archiwum gs24.pl
"TAK dla seniorów, rodzin i młodego pokolenia". Zbigniew Bogucki, kandydat PiS na prezydenta Szczecina obiecuje łazienki we wszystkich mieszkaniach komunalnych. Poza tym całoroczne lodowisko i "złotą rączkę" do dyspozycji samotnych seniorów.

W Wielki Piątek Zbigniew Bogucki zaprezentował siedem kolejnych punktów swojego programu, przypomnijmy, jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina. Tym razem spotkanie wyborcze dotyczyło problemów dotykających seniorów, rodziny i ludzi młodych.

Pierwszym zaproponowanym przez polityka konkretem, była obietnica darmowych taksówek i "złotej rączki" na telefon seniora.

- Jeśli wygram wybory, każda osoba, która ukończyła 75 lat będzie mogła dwa razy w miesiącu skorzystać z darmowej taksówki - zapewnił.

Jest tylko jeden warunek: senior będzie mógł skorzystać z darmowego transportu, kiedy będzie jechał do szpitala czy przychodni, do urzędu lub na cmentarz.

- Ludzie starsi bardzo często mają problem z dotarciem do tych miejsc - zauważył. - My im to ułatwimy.

A "złota rączka"?, to fachowiec wykonujący awaryjnie drobne naprawy samotnym seniorom. Będzie do dyspozycji osób, które ukończyły 70 lat.

Zbigniew Bogucki powiedział w piątek również TAK dla miejskich żłobków przeznaczonych dla wszystkich chętnych oraz "korkom" szczecińskim.

- Nie chodzi mi w tym przypadku o te korki, z którymi codziennie walczymy na ulicach Szczecina, ale o korepetycje dla dzieci klas w przedziale 4-8.

Dodatkowe nauczanie ma być bezpłatne. Będzie się odbywać raz w tygodniu. Jeśli zbierze się duża grupa, zajęcia poprowadzone zostaną w szkołach. Jeśli na konkretny przedmiot zgłosi się zbyt mało chętnych, "korki" odbędą się zdalnie.

Tak jak podczas poprzednich spotkań, Zbigniewa Boguckiego wspierali kandydaci na radnych Rady Miasta i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Każdy z nich, po kolei, odczytywał wyborcze hasło i wieszał na tablicy, a następnie - wspólnie z liderem - pokrótce postulaty omawiał. W sumie przedstawili siedem założeń punktu "TAK dla seniorów, rodzin i ludzi młodych".

- Siedem postulatów, które dzisiaj prezentujemy pod tym wspólnym hasłem należą do jednego z siedmiu punktów mojego programu wyborczego "TAK dla Szczecina" - przypomniał rozpoczynając spotkanie kandydat na prezydenta.

Piątkowe spotkanie było piątym w jego kampanii wyborczej - zgodnie z planem, Bogucki cały swój program wyborczy zaprezentuje w trakcie siedmiu konferencji, na których za każdym razem prezentuje siedem głównych postulatów z poszczególnych dziedzin (np. TAK dla gospodarki, TAK dla edukacji czy TAK dla komunikacji).

- Łącznie to będzie 49 konkretów, które przedstawimy w ciągu trwania całej kampanii wyborczej - zapewnił. - Dlaczego 49? Bo pozostałe 51 wypracujemy już po wyborach z mieszkańcami, którzy są większościowym udziałowcem miasta. I to oni powinni decydować, jakie inwestycje, pomysły czy programy powinny być realizowane.

W ostatni roboczy dzień przed świętami, poseł zapewnił swoich wyborców, że w ciągu trwania jednej kadencji wybuduje łazienki we wszystkich mieszkaniach komunalnych.

- To oznacza, że w ciągu jednego roku wyremontujemy 760 łazienek - ogłosił. - Tyle, bo obecnie łazienek nie ma w 3800 mieszkaniach, przeważnie w śródmieściu i w północnych dzielnicach Szczecina.

Ukłonem dla rodzin jest pomysł zmiany polityki mieszkaniowej, dzięki której osoby młode będą miały łatwiejszy dostęp do mieszkań. Poza tym, kandydat PiS chce promować szczecińskie uczelnie, by przyciągały do miasta ludzi młodych. Zgodnie z intencją autora absolwenci, po ukończeniu nauki, pozostaną w Szczecinie.

Zbigniew Bogucki rozpoczął od seniorów i zakończył postulatem skierowanym do osób starszych - jest nim utworzenie Rady Seniorów z własnym budżetem.

Na konferencji polityk PiS przyznał, że "kupuje" pomysł kolegów z Platformy Obywatelskiej dotyczący komunikacji: jeden bilet na rok za 365 zł.

- Jeszcze dziś złożę wniosek o zwołanie przed wyborami nadzwyczajnej sesji, na której radni będą mogli przegłosować ten pomysł - zapewnił.

Przypomnijmy, że oprócz Boguckiego o fotel prezydenta Szczecina będą się też ubiegać: obecnie urzędujący na tym stanowisku Piotr Krzystek, Bogdan Jaroszewicz z Lewicy i Dariusz Olech z Konfederacji. Wybory 7 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński