MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szukają oszczędności, ale nie planują zwolnień i obniżek pensji. Szczeciński magistrat dementuje plotki

Oskar Masternak
Oskar Masternak
W wielu przedsiębiorstwach przez sytuację związaną z epidemią koronawirusa dochodzi do zwolnień i obniżek pensji. Szczeciński urząd miasta, który jest jednym z większych pracodawców, również szykuje oszczędności, ale na ich wprowadzeniu pracownicy mają nie ucierpieć.

- Odpowiadając na interpelację nr 1366 z dnia 20 kwietnia 2020 r., w sprawie czy planowane są zwolnienia/zmniejszenia pensji urzędników zatrudnionych w Urzędzie Miasta Szczecin w związku z epidemią koronawirusa, informuję, iż nie są planowane działania, o których mowa powyżej - ucina wszelkie plotki i dywagacje Ryszard Słoka, sekretarz miasta w odpowiedzi na interpelację radnego Dariusza Mateckiego.

Oznacza to, że pracownicy urzędu miasta mogą spać spokojnie i w dalszym ciągu wykonywać swoje obowiązki.

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Oszczędności ograniczą jednak system przyznawania premii i nagród. Sekretarz miasta zaznacza, że w najbliższych miesiącach nie są planowane dodatkowe uposażenia dla zastępców prezydenta, skarbnika, pełnomocników prezydenta, dyrektorów instytucji podległych UM, dyrektorom wydziałów UM oraz dla niego samego.

W ubiegłym roku cztery osoby pełniące funkcję zastępcy prezydenta otrzymały w sumie 97 tysięcy złotych nagrody. W tym roku jeden zastępca otrzymał dziesięć tysięcy nagrody. Sekretarz Ryszard Słoka w 2019 roku dostał 23 tysiące nagrody. Tyle samo otrzymał również Stanisław Lipiński, skarbnik miasta. Obaj w tym roku nie dostali dodatkowych pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE:

Jan Stopyra - pełnomocnik prezydenta ds. współpracy senioralnej w Gminie Miasto Szczecin, Maria Ilnicka-Mądry - pełnomocnik ds. polityki społecznej i zdrowotnej oraz Szczepan Stempiński - pełnomocnik ds. bezpieczeństwa zarówno w tym, jak i w poprzednim roku nie otrzymali żadnej nagrody i premii.

Dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy otrzymali w ubiegłym roku w sumie ponad 32 tysiące złotych premii (dzielone na dziewięć osób) oraz 412,5 tysiąca złotych nagród (32 osoby). W tym roku było jest to odpowiednio 16,7 tysiąca złotych premii dla dziewięciu osób i 25 tysięcy nagród dla czterech osób.

Na premie nie mogli liczyć dyrektorzy i kierownicy wydziałów i jednostek znajdujących się w strukturze samego urzędu. Otrzymali natomiast w sumie 436 tysięcy złotych nagród (36 osób) w roku 2019 i 70 tysięcy złotych w tym roku (dla czternastu osób).

Co ciekawe prezydent Piotr Krzystek w tym samym czasie nie otrzymał żadnej premii i nagrody.

ZOBACZ TAKŻE:

Szczecińscy radni tak jak różnią się poglądami, tak samo różnią się głębokością swoich portfeli. Właśnie opublikowano oświadczenia majątkowe i już wiemy kto jest najbogatszy, a kto ma największe długi i jaki samochód. W Biuletynie Informacji Publicznej na kilku stronach szczegółowo opisane są posiadane przez nich oszczędności, nieruchomości, otrzymane wynagrodzenie oraz wszystkie długi i kredyty.Sprawdźmy zatem jak wyglądają finanse naszych przedstawicieli w Radzie Miasta na kolejnych podstronach!PRZEJDŹ DALEJ > > >▪ Wybory samorządowe 2018. Oto 31 nowych (starych) radnych Szczecina! [ZDJĘCIA]▪ Oświadczenia majątkowe radnych Szczecina: Udziały, diety, pensje i kredyty [ZDJĘCIA]Polecamy:Ministerstwo sprawiedliwości opublikowało oświadczenie majątkowe sędziego W. Żurka. "To bezprawne”<script class="XlinkEmbedScript" data-width="854" data-height="480" data-url="//get.x-link.pl/e2ee0774-b76b-0bbe-1ab4-4c3fc8521a05,c5844e5c-d5f1-1581-1de3-4754069e465b,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Ile zarabiają radni w Szczecinie? Zarobki radnych w Szczecin...


raport codziennie aktualizowany:

Koronawirus. Liczba zakażeń w Polsce:

zachodniopomorskie
  • Zakażonych221 363
    + 1 725
  • Zmarło4 099
    + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

warto wiedzieć

warto wiedzieć

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński