Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczeciński Technopark wspiera przedsiębiorczą młodzież

Jarosław Dziedzic
Technopark uczy studentów i licealistów przedsiębiorczości, wspierając ich w realizacji projektów rozwiązujących problemy społeczne.
Technopark uczy studentów i licealistów przedsiębiorczości, wspierając ich w realizacji projektów rozwiązujących problemy społeczne. Kamila Kijo, Technopark Pomerania
Social Wolves to społeczność ponad 5 tysięcy młodych ludzi, którzy dotychczas zrealizowali przeszło 850 projektów społecznych. Aby pomóc młodzieży w pozyskiwaniu środków na działanie, Technopark we współpracy ze Wspieram.to przeszkolił grupę "wilków" z organizowania internetowych zbiórek społecznych.

Twórcy startupu Social Wolves są autorami programu "Zwolnieni z Teorii", w ramach którego uczą studentów i licealistów przedsiębiorczości, wspierając ich w realizacji projektów rozwiązujących problemy społeczne. Za pośrednictwem platformy zwolnienizteorii.pl udostępniają im kursy z dziedziny zarządzania projektami, marketingu czy kompetencji cyfrowych. Młodzież może liczyć również na wsparcie mentorów oraz partnerskich firm jak m.in. Coca-Cola Foundation, T-Mobile czy Bank Zachodni WBK.

Uczestnicy programu działają w grupach, aby nauczyć się pracy zespołowej i skutecznej komunikacji. Po zrealizowaniu projektów dołączają do społeczności Social Wolves i uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe Project Management Institute R.E.P., a najlepsi otrzymują nagrody z rąk prezydenta RP.

- Obecnie społeczność Social Wolves liczy ok. 5 tysięcy osób. Dbamy nie tylko o to, aby pomagać w kształceniu kolejnych młodych liderów społecznych, ale także o to, żeby nasza działalność nie kończyła się na jednym projekcie. Wiele osób przystępuje do realizacji kolejnych inicjatyw, uczestniczymy też w szkoleniach przydatnych w dalszym działaniu - wyjaśnia Martyna Fibich należąca do Social Wolves.

Członkowie Social Wolves muszą samodzielnie pozyskiwać środki na realizację swoich projektów, w czym pomocna może być zbiórka społecznościowa. Dlatego Technopark we współpracy z zespołem tworzącym platformę Wspieram.to zorganizował dla nich szkolenie z planowania i profesjonalnego przygotowywania kampanii crowdfoundingowych. Wspieram.to jest obecnie najprężniej rozwijającą się platformą finansowania społecznościowego w Polsce. Dotychczas za jej pośrednictwem internauci wpłacili już ponad 13 mln zł na realizację kreatywnych pomysłów.

- Działalność Social Wolves to świetny sposób nie tylko na praktyczną naukę przedsiębiorczości i zdobycie umiejętności przydatnych w przyszłej pracy, ale także na rozwiązywanie realnych problemów lokalnych społeczności. Chętnie wspieramy takie inicjatywy i mamy nadzieję, że wiedza przekazana przez zespół Wspieram.to przyczyni się do sfinansowania wielu kolejnych projektów - mówi Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania.

Za wprowadzenie nowatorskiej metody nauczania i zaangażowanie tysięcy młodych ludzi do działania na rzecz lokalnych społeczności zarząd Social Wolves był wielokrotnie nagradzany m.in. nagrodą European Youth Award Rady Europy, Effie®Awards w kategoriach Technology & Innovation i Edukacja społeczna, Laurami Magellana Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz tytułem "Social Innovator of the Year 2016" w Polsce przyznawanym przez MIT Technology Review. Znalazł się także w prestiżowym rankingu Forbes "30 Under 30 Europe" oraz na liście 50 najbardziej kreatywnych w Polsce miesięcznika Brief.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński