MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miesiąc Świadomości Autyzmu. Charytatywny Bieg Integracyjny BlueRun

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Wspólne bieganie daje osobom w spektrum autyzmu możliwość uczestniczenia w zabawie na równych zasadach, wyzwala pozytywne emocje
Wspólne bieganie daje osobom w spektrum autyzmu możliwość uczestniczenia w zabawie na równych zasadach, wyzwala pozytywne emocje archiwum
Trzeci Charytatywny Bieg Integracyjny BlueRun odbędzie się w najbliższą niedzielę w parku im. Stefana Żeromskiego. To jedna z najważniejszych imprez organizowanych w Szczecinie z okazji Miesiąca Świadomości Autyzmu.

Data organizacji zawodów nie jest przypadkowa. Kwiecień bowiem jest Miesiącem Świadomości Autyzmu. Integracyjny Bieg BlueRun powstał z myślą o osobach w spektrum autyzmu, ich rodzinach i przyjaciołach. Ma za zadanie wsparcie w integracji społecznej poprzez wspólną imprezę sportową.

- Tego typu spotkania zapobiegają wykluczeniu osób w spektrum autyzmu - tłumaczy Magdalena Butrym-Greś ze Stowarzyszenia pomocy dzieciom z autyzmem "SENSE". - Poza tym budują świadomość społeczną na temat autyzmu.

Wspólne bieganie daje osobom w spektrum autyzmu możliwość uczestniczenia w zabawie na równych zasadach, wyzwala pozytywne emocje - bo nie liczy się miejsce na mecie, ale sam udział i satysfakcja z tego, że dla większości biegaczy będzie to pokonanie samego siebie. Jak podkreślają organizatorzy, bieg nie jest tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także integracji osób w spektrum autyzmu oraz ich opiekunów. W ramach imprezy są przewidziane także wspólne zabawy koordynowane przez terapeutów i wolontariuszy.

Po raz pierwszy bieg BlueRun ruszył w 2022 r., jako jedna z imprez organizowanych w kwietniu będącym miesiącem poświęconym Osobom w Spektrum Autyzmu. W roku 2023 wzięło w nim udział ponad 200 osób, w różnym wieku - od przedszkolaka, po seniora.
- Jednocześnie pokazał nam, jak ważne są przedsięwzięcia, które łączą ludzi a także pokazują i objaśniają nieodgadniony dla wielu z nas świat autyzmu - podkreśla Magdalena Butrym-Greś. - Bieg został przyjęty bardzo serdecznie przez społeczność i utwierdził nas tylko w przekonaniu, że mieszkańcy potrzebują takich spotkań. Że bieg to tylko pretekst do dalszego działania na rzecz tego środowiska.

W tym roku Bieg Integracyjny BlueRun ma charakter charytatywny. Zapisy przeprowadzane były przez platformę Decathlon GO - kwota zapisu wynosiła 10 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną w całości przekazane na wsparcie konkretnej placówki, którą wybiorą podczas niedzielnego wydarzenia uczestnicy biegu.

- Zapraszamy wszystkich do udziału w trzeciej już edycji biegu Integracyjnego BlueRun dla Osób w Spektrum Autyzmu i Ich Przyjaciół w Szczecinie. Będzie się działo, będzie bieg i będzie super zabawa - zapewnia przedstawicielka Stowarzyszenia "SENSE".
Bieg rozpocznie się o godz. 12 w niedzielę (jego zakończenie zaplanowano na godz. 15). Trasę biegu wytyczono w niecce na tyłach hotelu Park. Najpierw wystartują najmłodsi uczestnicy w wieku od 0 do 7 lat, potem juniorzy młodsi (8-14 r.ż) - dystans 200 metrów. Startujący po nich juniorzy starsi (14-17 lat) i dorośli (18-118 lat) pobiegną trasą dwa razy dłuższą.

Imprezę od samego początku wspierają członkowie i wolontariusze SENSE Gabinetu Terapii Metodą Integracji Sensorycznej, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Autyzmem SENSE, Stowarzyszenia Polska 2050, szczecińskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu a także Dulny foto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński