MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sytuacja pogodowa w regionie. Awaria w elektrociepłowni Dąbska

mdr
Wiatr już nie jest problemem, w niektórych regionach napadał mocniej śnieg.
Wiatr już nie jest problemem, w niektórych regionach napadał mocniej śnieg. aw
Brak groźnego wiatru. W całym województwie skręcił w kierunku południowo - zachodnim. Przed południem wystąpiły opady śniegu, które przyniosły w praktyce deszcz ze śniegiem i deszcz, co spowodowało w wielu miejscach gołoledź i śliskie jezdnie. Awaria w elektrociepłowni "Dąbska", która zaopatruje Śródmieście i Niebuszewo.

W nocy IMGW zapowiada wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a nad morzem do 70 km/h. Obecnie wiatr jest słabszy.

Do poniedziałku obowiązuje ostrzeżenia hydrologiczne na wybrzeże zachodnie, Zalew Szczeciński i ujściowy odcinek Odry. W Szczecinie i Trzebieży ze względu na stany wód obowiązują alarmy sztormowe. Ponownie wprowadzono pogotowie przeciwsztormowe w porcie Darłowo. Na pozostałych akwenach alarmy i pogotowia przeciwsztormowe zostały odwołane.

W rejonie energetycznym Energa (wschodnia część województwa) nadal bez prądu jest około 8,5 tys. odbiorców (na 230 tys). Najwięcej awarii jest w powiatach drawskim, szczecineckim, koszalińskim i białogardzkim.

W rejonie energetycznym podległym firmie Enea ("szczecińśkie") dostaw energii elektrycznej pozbawionych jest około 2 tys. odbiorców (na 540 tys.). Przerwy w zasilaniu występują głównie w powiatach gryfickim i wałeckim.

Łącznie na terenie województwa bez dostaw energii elektrycznej jest ok. 10,5 tys. odbiorców.

Strażacy w województwie od początku ataku orkanu Ksawery interweniowali przy usuwaniu powalonych drzew i konarów 1473 razy (od godziny 6.30 do 14.30 było 17 interwencji). Od godzin porannych nie odnotowano poważnych zdarzeń.

Odnotowano awarię w elektrociepłowni przy ul. Gdańskiej w Szczecinie, która zaopatruje Śródmieście i Niebuszewo. Zaopatrywane regiony zostały przyłączone do zasilania przez elektrociepłownię na Pomorzanach. Prognozowany termin usunięcia awarii w elektrociepłowni przy ul. Gdańskiej zapowiadany jest na dziś w godzinach wieczornych.

Wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne. Na drogach wojewódzkich w rejonie powiatów drawskim i wałeckim panują utrudnienia z powodu śniegu na nawierzchni powodującego koleiny i zaspy śnieżne.

Pod numer alarmowy 112 odnotowano następującą liczbę połączeń. Od godz. 6:30 dnia 8 grudnia do godz. 13:53 dnia 8 grudnia odebrano 753 zgłoszenia, z tego przekierowano - 6 do PSP, 45 do Policji. Pozostałe zgłoszenia były bezzasadne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński