Świeć się z Energą – głosuj na swoje miasto i pomagaj!

Akcja specjalna ŚWIEĆ SIĘ z Energą
W grudniu miasta ożywają światłem i kolorem świątecznych iluminacji. Rynki, skwery i parki wypełniają się tysiącami migoczących światełek, tworząc bajkowy krajobraz. Zagłosuj na swoje miasto!

Świeć się z Energą to nie tylko konkurs, to świąteczna tradycja, która już od 15 lat przyciąga mieszkańców polskich miast do rywalizacji o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Które miasto zdobędzie tytuł w tym roku? Przekonamy się już niedługo.

Nagrodami w konkursie jest energooszczędny sprzęt AGD który, zostanie przekazany na cele charytatywne.

KLIKNIJ i GŁOSUJ
w finale ogólnopolskim
plebiscytu miast

__________________________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w wojewódzkim konkursie miast

Dla wszystkich entuzjastów świątecznej magii, przygotowaliśmy indywidualny konkurs fotograficzny, w którym może wziąć udział każdy, niezależnie od umiejętności. Stań się mistrzem świątecznej fotografii. Czekamy na Wasze klimatyczne zdjęcia.

KLIKNIJ i GŁOSUJ
lub ZGŁOŚ ZDJĘCIE
do konkursu fotograficznego

__________________________

Dwa etapy
wielkiego Plebiscytu Miast

Miasta, które zdobędą najwięcej głosów w każdym województwie, mają szansę wygrać aż 10 000 złotych na zakup energooszczędnego sprzętu AGD. Jest on przekazywany samorządom, które kierują go do potrzebujących - np. ośrodków pomocy społecznej, domów dziecka, placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także do mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

link marketingowy!! - 13

- Nawet niewielkie miasto powiatowe może wygrać z dużą metropolią, co w ostatnim konkursie miast udowodnił Trzebiatów - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się” z Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi z Grupy ORLEN. - Wszystko zależy od tego, czy mieszkańcy miejscowości wykażą się lokalnym patriotyzmem i będą chętnie głosować, jednocześnie wspierając charytatywny cel.

Drugi etap plebiscytu to już finał ogólnopolski! Twoje miasto ma szansę zdobyć tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Jeśli zwycięży, dołączy do wyjątkowego grona laureatów i otrzyma dodatkowe 40 tysięcy złotych na zakup sprzętu AGD. Co ważne, także te środki trafią do tych, którzy najbardziej ich potrzebują, wspierając lokalne inicjatywy charytatywne.

- Naszej akcji przyświecają dwa główne cele - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi S.A. - Mieszkańcy miast mogą docenić upiększanie przestrzeni publicznej, jednocześnie motywując do ozdabiania świetlnymi iluminacjami ulic, kamienic oraz placów. Drugim celem jest charytatywne wsparcie lokalnych społeczności. W tej edycji akcji, w ramach nagród, Energa przekaże miastom-laureatom plebiscytu sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tys. złotych, który trafi do potrzebujących osób lub instytucji. Plebiscyt miast to także doskonały sposób na promocję miejscowości, akcja pobudza lokalny patriotyzm i jednoczy mieszkańców.

Wybierzemy najpiękniejsze
świąteczne zdjęcia

W akcji Świeć się z Energą nagradzane są nie tylko miasta. Co roku towarzyszy jej konkurs fotograficzny, w którym może wziąć udział każdy. W okresie świątecznym, na każdym kroku mamy okazje do uwiecznienia niezwykłych chwil. Blask domowych lampek, bajecznie ozdobione choinki, rodzinne spotkania przy stole czy spacery w zimowej scenerii - to wszystko staje się bohaterem naszych fotografii. W ramach konkursu Świeć się z Energą, macie okazję podzielić się tym magicznym klimatem. Czekamy na Wasze zdjęcia, a na Was czekają nagrody!

Zdjęcia do konkursu można przesyłać w pięciu kategoriach tematycznych:

 • Moje miasto
 • Mój dom
 • Moi bliscy
 • Moja iluminacja
 • Moja ulubiona szopka

Możecie przesłać dowolną liczbę fotografii. Spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych Czytelnicy - w bezpłatnym głosowaniu - wskażą laureatów.

Mistrzowie świątecznej fotografii zostaną wybrani zarówno przez Czytelników, jak i przez kapitułę konkursu.

Czekają nagrody

Etap wojewódzki

Miasto, które w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych w tym:

 • sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym
 • awans do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast

link marketingowy!! - 14

Finał ogólnopolski

Miasto, które w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody o łącznej wartości 40 000 złotych w tym:

 • tytuł Świetlnej Stolicy Polski 2023
 • nagrodę w postaci bonu na sprzęt AGD o wartości 10 000 zł brutto, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym
 • voucher na instalację fotowoltaiczną o wartości 30 000 zł brutto

Autor zgłoszenia konkursowego, które w ogólnopolskim etapie konkursu fotograficznego zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Zwycięzcy Plebiscytu Świątecznych Zdjęć
 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 2 000 zł brutto

Autorzy zgłoszeń konkursowych, które w ogólnopolskim etapie konkursu fotograficznego zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 1 500 zł i 1 000 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce

Kapituła konkursu fotograficznego przyzna także 5 autorom zdjęć:

 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 1 000 zł
Ważne terminy i informacje
 • Na zgłoszenia do Plebiscytu Miast czekamy do 09.01.2024 r do godz.12:00.
 • Na zgłoszenia do konkursu fotograficznego czekamy do 28.01.2024 r do godz.12:00.
 • Głosowanie w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast rozpoczęło się 20.12.2023 r. od godz. 12:00 i potrwa do dnia 15.01.2024 r. do godz. 12:00.
 • Do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast awansuje miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w województwie.
 • Głosowanie w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast trwać będzie od 17.01.2024 r. od godz. 12:00 do 30.01.2024 r. do godz. 12:00.
 • Głosowanie w Konkursie Fotograficznym prowadzone będzie w jednym etapie, od 14.12.2023 r. od godz. 12:00 do 30.01.2024 r. do godz. 12:00
 • Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w momencie jego zakończenia, natomiast ogłoszenie laureatów nagród przyznawanych w konkursie fotograficznym przez kapitułę odbędzie do dnia 31.01.2024 r.
Dodatkowe nagrody!

Dobre informacje dla osób biorących udział w konkursie! Energa zdecydowała o przyznaniu dodatkowych nagród kapituły w konkursie indywidualnym.

 • Dla zdobywcy grand prix w ocenie jury - voucher o wartości 2000 zł.
 • Nagrody Jury II stopnia za miejsca 2-5 w każdej z 5 kategorii (vouchery po 500 zł na zakup sprzętu RTV AGD) - łącznie 20 nagród o wartości łącznej 10 tys. zł.

Na jakie nagrody w konkursie plebiscytowym mogą liczyć uczestnicy?

Kandydat, który w Konkursie Plebiscytowym zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

 • Bon na zakup sprzętu RTV AGD w wybranym przez organizatora sklepie w wysokości 2000 zł brutto.

Kandydaci, którzy w Konkursie Plebiscytowym zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:

 • Bony na zakup sprzętu RTV AGD w wybranym przez organizatora sklepie o wartości 1 500 zł i 1 000 zł za zajęcie odpowiednio drugiego i trzeciego miejsca.

Ponadto, spośród wszystkich autorów fotografii biorących udział w Konkursie Plebiscytowym, Komisja Plebiscytowa dokona wyboru 5 autorów fotografii, których zdjęcia dotyczą świąt Bożego Narodzenia, a nawiązują w swojej treści do kategorii tematycznych:

 • Moje Miasto,
 • Mój Dom,
 • Moi Bliscy,
 • Moja Iluminacja,
 • Moja Ulubiona Szopka.

Wybrani przez Komisję autorzy zdjęć otrzymają bony na zakup sprzętu RTV AGD o wartości 1 000 zł.

Dodatkowo komisja wyróżni miejsca od 2 do 5 w każdej kategorii bonami na zakup sprzętu RTVAGD o wartości 500 zł oraz przyzna nagrodę grand prix za najlepsze zdjęcie.

Zdobywca grand prix otrzyma voucher na zakup sprzętu RTV AGD o wartości 2 000 zł.

WAŻNE! Komisja Plebiscytowa dokonuje wyboru biorąc pod uwagę walory estetyczne i kreatywność przesłanego materiału konkursowego.

__________

Informacje o akcji można uzyskać mailowo:
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu miast
Regulamin konkursu fotograficznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Świeć się z Energą – głosuj na swoje miasto i pomagaj! - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński