MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Stop menelizacji Szczecina!" - apel radnej przyczynkiem do długiej dyskusji

Oskar Masternak
Z pozoru błaha zmiana nomenklatury w prawie dotyczącym sprzedaży alkoholu obudziła w radnych chęci do wprowadzenia wielu obostrzeń.

„Obecnie limitowana jest liczba punktów sprzedaży, a po zmianie limitowana ma być liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych” - takie jest uzasadnienie wprowadzonego dzisiaj prawa, które jest następstwem zmian ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

- Mamy w tej chwili okazję drastycznie zmniejszyć liczbę punktów sprzedaży alkoholu w Szczecinie. Centrum jest zniszczone przez zbyt dużą sieć sklepów monopolowych. W innych miejscach ta liczba jest również zbyt duża. Plac Kościuszki to jedna wielka melina! Mamy szansę wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w określonych godzinach. To jest bardzo istotny element rewitalizacji miasta. Stop menelizacji Szczecina! - grzmiała Małgorzata Jacyna-Witt.

Duża część radnych w swoich wypowiedziach poparło chęć wprowadzenia większej liczby zmian w uchwale dotyczącej sprzedaży alkoholu, niż tylko zmiany nomenklaturowe.

- To jest bardzo poważny temat i nie powinniśmy takich kwestii procedować na kolanie. Musimy jednak przyjąć tę uchwałę w takim kształcie, bowiem bez tego sparaliżujemy pracę wielu przedsiębiorców. Dlatego apeluję o przyjęcie tej „technicznej” uchwały. Natomiast po wakacjach przystąpmy do poważnej dyskusji dotyczącej rozwiązania problemów z nadmiernym spożywaniem alkoholu - mówił Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

Większość radnych przychyliła się do prośby wiceprezydenta. Oznacza to, że przed wyborami samorządowymi możliwa będzie zmiana obowiązującego prawa i sprzedaż alkoholu zostanie ograniczona.

______________________________________________________________________________________________

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Ile kosztuje jubileuszowa koszulka Pogoni Szczecin? Cena szokuje kibiców. A w innych klubach? Sprawdź! [ZDJĘCIA]

TOP 10 polskich piłkarzy do wzięcia za darmo [GALERIA]

Zobacz więcej:

Zobacz także: Jak będzie wyglądał stadion w Szczecinie? Poznaliśmy szczegóły

Gs24.pl - wiadomości, zdjęcia, wideo ze Szczecina i regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński