Sparing: Lech Poznań - Flota Świnoujście 3:1 (1:0)

Waldemar Mroczek
Piłkarze Floty wczoraj wrócili z urlopów a już dziś pojechali do Wronek by stoczyć mecz z sześciokrotnym mistrzem Polski - Lechem Poznań.

Nie było widać różnicy klas a nasi piłkarze kilkakrotnie poważnie zagrozili poznańskiej bramce, między innymi Chyła trafił w 15 minucie w spojenie słupka z poprzeczką. W 24' Petrich zderzył się w polu karnym z Lovrencsicsem i sędzia podyktował rzut karny zamieniony na bramkę przez Wołąkiewicza.

Po przerwie oba zespoły grały w mocno zmienionych składach. Naciskał oczywiście Lech ale i biało-niebiescy zagrażali Kotorowskiemu, swoje okazje mieli Nnamani, Pieczara, Śpiączka i Jasiński a Kisiel obronił strzał z 5 metrów Krivetsa. Im bliżej było końca tym więcej było emocji i bramek. W 79 minucie na 2:0 podwyższył lobując bramkarza z ośmiu metrów Ślusarski. W 88 sędzia podyktował rzut karny dla Floty za zagranie ręką w polu karnym Cieślaka, skutecznie wykorzystany przez Arifovicia.

Poznaniacy zdołali jednak jeszcze odzyskać dwubramkowe prowadzenie za sprawą Krivetsa, który wykorzystał wyjście z bramki Kisiela.

Lech Poznań 3-1 Flota Świnoujście
Hubert Wołąkiewicz 24 (k), Bartosz Ślusarski 79, Siergiej Kriwiec 90 - Ensar Arifović 88 (k)

W drużynie Floty wystąpili: Dominik Kisiel, Sebastian Zalepa, Piotr Kieruzel, Jozef Petrich, Marek Niewiada, Daniel Chyła, Christian Ndubuisi Nnamani, Solomon Bongwong Mawo, Rafał Kalinowski, Seungi Yoo, Michel N'Cho, Patryk Fryc, Radosław Jasiński, Ensar Arifović, Koba Szalamberidze, Przemysław Rygielski, Krystian Pieczara, Michał Protasewicz, Paweł Bielecki, Bartosz Śpiączka.