Skromna Klaudia, nerwowa Basia

dj
Klaudia Sobczyk strzeliła osiem bramek, ale na Montex było to za mało.
Klaudia Sobczyk strzeliła osiem bramek, ale na Montex było to za mało. Marek Biczyk
Choć piłkarki ręczne Łącznościowca przegrały wysoko z Montexem Lublin, trener Ryszard Czyż był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Montex - Łącznościowiec 39:27 (23:12)

Łącznościowiec: Pietruszkiewicz, Szywierska, Świderska - Sobczyk 8, Nowak 4, Piontke 3, Jóźwiak 3, Orzechowska 3, Całużyńska 2, Szymczak 1, Andrzejewska 1, Stankiewicz 1, Kalwasińska 1, Sawicka.
Najwięcej bramek dla Montexu zdobyły: Włodek 8, Wodniak 6, Martynienko i Żukiel po 5.

Montex to od wielu lat najlepszy polski zespół i porażka z nim na wyjeździe ijmy im nie prznosi. Niepokój może jednak budzić fakt, że do przerwy nasz zespół przegrywał już różnicą aż 11 bramek.
W drugiej połowie Montex zagrał rezerwowym składem i nasze dziewczęta zaczęły odrabiać stratę. Strzelecką formą błysnęła zwłaszcza Klaudia Sobczyk, która w całym spotkaniu zdobyła 8 bramek. - Miałam sporo szczęścia. Weszło mi kilka "farfocli", a bramkarki Montexu nie miały mocnego dnia - skromnie mówiła o swoim występie Sobczyk.
W 45 minucie Łącznościowiec przegrywał już tylko 25:30. Wtedy jednak na ławkę kar kolejny raz powędrowała Iwona Nowak. Ponieważ było to jej trzecie upomnienie, ujrzała też czerwoną kartkę. Po chwili to samo spotkało Barbarę Szymczak. Gorzej, że wykluczenie nastąpiło za niesportowe zachowanie. Pani Basia dosadnie powiedziała co sądzi o pracy jednego z arbitrów. Dobrze byłoby, aby na przyszłość skrzydłowa Łącznościowca utemperowała nieco swój język - za karę nie zagra w kolejnym ligowym meczu Łącznościowca (w środę z Zagłębiem Lubin).
Końcówka spotkania toczyła się już pod dyktando lublinianek.

W pozostałych spotkaniach:

Cuprum Bank Zagłębie Lubin - Start Elbląg 26:13 (11:5), Nata AZS AWF Gdańsk - Zgoda Ruda Śląska 36:17 (11:10), Sośnica Gliwice - Jaroslavia Jarosław 31:21 (15:11), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Piotrkowia Piotrków Tryb. 25:26 (13:12). Pauzował: Kolporter Kielce i Ruch Chorzów