SIDEn Toruń - Spójnia Stargard 79:62 . Komplet porażek stargardzkiego pierwszoligowca

Najskuteczniejszy w Spójni Łukasz Bodych rzucił 17 punktów
Najskuteczniejszy w Spójni Łukasz Bodych rzucił 17 punktów Tadeusz Surma
Stargardzka Spójnia przegrała na wyjeździe z SIDEn Toruń 62:79. To czwarta kolejna porażka stargardzkiego zespołu w I lidze koszykarzy.

Koszykarze pierwszoligowej Spójni Stargard przegrali trzy pierwsze mecze w tym sezonie, a w czwartej kolejce zagrali dzisiaj na wyjeździe z SIDEn Toruń, który ma same zwycięstwa. Już na początku spotkania gospodarze osiągnęli przewagę. W 5 minucie wygrywali 11:5, a dwie minuty później 19:5. Później stargardzka drużyna grała trochę skuteczniej, ale utrzymywała się przewaga SIDEn.

W drugiej kwarcie gospodarze zaczęli powiększać przewagę. W 13 minucie prowadzili 34:21, a pięć minut później 41:23. Najwięcej problemów w tym okresie gry stargardzianom sprawiał Barycz. Końcówka drugiej kwarty należała do Spójni, która zmniejszyła straty do jedenastu punktów. Największa w tym zasługa Kalvina Jurewicza-Johnsona i Michała Kwiatkowskiego. Obaj wtedy punktowali. Spójnia przegrywała rywalizację pod koszami. W pierwszej połowie gospodarze mieli dwadzieścia zbiórek, a goście połowę tego.

W trzeciej kwarcie koszykarze Spójni mieli problemy z oddaniem celnego rzutu. Gracze SIDEn mieli nieco lepiej nastawione celowniki. W 25 minucie wygrywali 53:37. Później jeszcze przewaga gospodarzy urosła do dziewiętnastu punktów, ale w końcówce tej kwarty kilka skutecznych akcji zanotowali koszykarze Spójni i zmniejszyli straty do jedenastu punktów.

W czwarte kwarcie gospodarzom pozostało utrzymać tę przewagę i to robili. Spójnia doszła na dziewięć punktów, ale po chwili trafili gracze SIDEn. Po kolejnej ich trójce, w 36 minucie wygrywali 70:56. Później było jeszcze 72:59 i od tego momentu gospodarze jeszcze nieco powiększyli przewagę. Po czterdziestu minutach było 79:62. Spójni nie pomogło jedenaście trójek. Problemem były rzuty za 2 punkty. Gracze stargardzkiego pierwszoligowca wykorzystali tylko 11 z 39 takich.

SIDEn ma komplet czterech zwycięstw, a Spójnia komplet czterech porażek. W kolejnym meczu stargardzki zespół zagra w następną sobotę u siebie ze Startem Lublin.

SIDEn Toruń - Spójnia Stargard 79:62 (23:14, 20:18, 20:20, 16:10)
Spójnia: Bodych 17 (trzy razy za 3 pkt), Suliński 11 (3), Jurewicz-Johnson 9 (1), Wróblewski 8 (2), Kwiatkowski 6 (1), Koszuta 4, Soczewski 4, Zarzeczny 3 (1), Ejsmont, Grudziński, Wojdyr.