Sandra Spa Pogoń Szczecin dostarczyła kibicom emocji. Porażki SPR Pogoni Szczecin i PGE KPR Gryfino

Szczypiorniści Pogoni (ciemne stroje) w 2024 r. tylko wygrywają. Odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu fot. Pogoń Handball Szczecin
Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała z AZS Biała Podlaska w I lidze piłkarzy ręcznych. W zespole zadebiutował nowy zawodnik.

Bartosz Karbownik to młody obrotowy, który jest wychowankiem Kusego Szczecin. Ostatnio grał i uczył się w SMS Płock, ale teraz wrócił do Szczecina i podpisał z Pogonią czteroletni kontrakt. W sobotę zaprezentował się publiczności, a w kolejnych meczach tych minut ma być jeszcze więcej.

W spotkaniu Pogoni z akademikami z Białej Podlaski od początku lepsze wrażenie sprawiali szczecinianie, ale mieli momenty słabsze i goście szybko odrabiali straty i wychodzili nawet na skromne prowadzenie. Gospodarze na 20 minut przed końcem prowadzili nawet 21:15, ale rywale walczyli. Pięć minut przed końcem było tylko 25:23 dla Pogoni i emocji było bardzo dużo.

W kolejnej akcji Patryk Krok wykorzystał rzut karny, a goście po chwili taką samą okazję zmarnowali. Szczecinianie mogli złapać głębszy oddech i w ostatnich akcjach do bramki przeciwników trafiali Grzegorz Nowak (8 bramek w meczu, tyle samo rzucił Filip Wrzesiński) oraz Adam Biały. Ostatecznie Pogoń wygrała 28:23 (15:14) i 3. w tabeli I ligi szczypiornistów.

I liga piłkarek ręcznych: SPR Pogoń Szczecin przegrała wyjazdowe spotkanie z liderem I ligi, Ruchem Chorzów, 26:30 (12:13). Spotkanie było zacięte, jeszcze kwadrans przed końcem było tylko 21:19 dla Ruchu. Chorzowianki lepiej rozegrały końcówkę. 10 bramek dla Pogoni zdobyła Zuzanna Zimnicka (przekroczyła 100 bramek w sezonie), a wiele dobrych interwencji zaliczyła Katarzyna Zimny. Pogoń jest 6. w tabeli.

II liga mężczyzn: Gwardia Koszalin - PGE KPR Gryfino 39:24 (20:11). Najwięcej bramek dla KPR zdobyli Kacper Blejsz (5) i Michał Klemens (4). Gwardia prowadzi w tabeli, a gryfinianie zajmują 8. lokatę.