Rezerwowy remont drogi w podstargardzkim Kunowie

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Udostępnij:
Wyczekiwany przez mieszkańców remont drogi w Kunowie wciąż nie jest pewny. Inwestycja ta jest tylko na liście rezerwowej. Remontu doczeka się natomiast ulica w Marianowie.

Przebudowa drogi w Kunowie i remont ulicy Stargardzkiej w Marianowie to inwestycje powiatu stargardzkiego. Powiat liczy, że dostanie dofinansowanie na to i na to.

- Inwestycje Powiatu Stargardzkiego formalnie już widnieją na kwietniowej liście projektów, zakwalifikowanych do sfinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych - poinformowało stargardzkie starostwo. - Listę opublikował wojewoda zachodniopomorski. Dotację z funduszu uzyskał projekt II etapu przebudowy ulicy Stargardzkiej w Marianowie.

Na tę inwestycję przyznane zostało dofinansowanie w kwocie ponad 1,5 mln zł.

- Wartość całego projektu oszacowano ogółem na 3 mln 120 tys. zł - informują pracownicy starostwa w Stargardzie. - Obok dofinansowania z FDS, kwotę ok. 1,5 mln zł w charakterze wkładu własnego na zrealizowanie inwestycji przeznaczył Powiat Stargardzki, razem z Gminą Marianowo.

Powiatowi urzędnicy przypominają, że będzie to kontynuacja tego, co wykonał w minionym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie.

- Umieszczenie projektu na liście podstawowej oznacza, że zarządca drogi rozpocznie przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy II etapu przebudowy ulicy Stargardzkiej, która stanowi odcinek drogi powiatowej 1734z Stargard- Dobrzany - wyjaśniają pracownicy stargardzkiego starostwa.

Pośród 26 projektów zachodniopomorskich powiatów i 43 inwestycji drogowych zachodniopomorskich gmin, które wpisane zostały na listę podstawową zatwierdzonych już dotacji, nie ma natomiast przebudowy drogi w Kunowie w gminie Kobylanka. Na tę inwestycję od lat czekają mieszkańcy tej gminy. Wiele razy na naszych łamach poruszaliśmy ten temat. Łatanie dziur w jezdni nikomu już nie wystarcza. Ta inwestycja została wpisana na listę rezerwową. Nie uzyskała więc jeszcze dofinansowania.

Mieszkańcy co jakiś czas głośno dopominają się o zrobienie porządku z drogą w Kunowie. To droga, która jest na trasie przejazdu mieszkańców tej części powiatu stargardzkiego, ale też chociażby pyrzyckiego. Jesienią minionego roku mieszkańcy przyszli na sesję rady gminy Kobylanka z transparentem, dopominali się szybkich decyzji w sprawie finansowania tej inwestycji.

- W najbliższym czasie rozstrzygną się losy planowanej przebudowy odcinka drogi powiatowej w Kunowie - informują powiatowi urzędnicy. - Projekt znalazł się w tegorocznej edycji rządowego funduszu na drugiej pozycji listy rezerwowej.

Kwota dofinansowania wszystkich drogowych projektów wpisanych na listę podstawową Funduszu Dróg Samorządowych wynosi ponad 168 milionów złotych. Wkład własny samorządów to prawie 151 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie