Remis w pierwszym sparingu Portowców

(rk)
Jakub Bąk strzelił pierwszą bramkę w meczu z Arką Gdynia.
W pierwszym meczu sparingowym Pogoń Szczecin zremisowała z Arką Gdynia 1:1. Drugi pojedynek kontrolny jeszcze dziś o godzinie 15.

W pierwszej połowie Portowcy starali się kontrolować grę. Szczecinianie dobrze weszli w mecz, ponieważ już w 11. minucie faulowany w polu karnym został Jakub Bąk. Poszkodowany podszedł do piłki i otworzył wynik spotkania.

Po zdobytej bramce obie ekipy dużo walczyły w środku boiska. Pojawiło się wiele strat, ale i ambitnych odbiorów. W 35. minucie faulowany został Takafumi Akahoshi. Trener Dariusz Wdowczyk nie chciał ryzykować i zmienił Japończyka. W jego miejsce wprowadzony został Dominik Kun. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po przerwie trener zdecydował się zmienić w zasadzie całą jedenastkę. Na placu gry pozostał jedynie Kun, który w wcześniej zmienił kontuzjowanego Akę.

Początkowa faza drugiej odsłony to masa strat i walki o utrzymywanie się przy piłce. Konsekwencją takiej gry była znikoma ilość sytuacji podbramkowych. Dopiero w 68. minucie Arka uspokoiła grę, zbudowała składny atak pozycyjny i po dokładnym dośrodkowaniu zdobyła bramkę wyrównującą. Autorem trafienia był Kamil Juraszek.

Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak żadna nie potrafiła ich wykorzystać. Portowcy w pierwszym meczu sparingowym zremisowali z Arką Gdynia 1:1.

Drugi sparing Pogoni już dziś o godzinie 15.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia

Bramki: Bąk (12-karny) - Juraszek (68)

Pogoń w pierwszej połowie: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Hernani, Matynia, Murayama, Matras, Akahoshi (35 Kun), Murawski, Wojtkowski, Bąk.

Pogoń w drugiej połowie: Kudła - Marczuk, Dąbrowski, S. Murawski, Lewandowski, Kun, Rudol, Kotłowski, Rogalski, Walski, Zieliński.