Remis Portowców w sparingu ze Świtem. Uraz Murawskiego

(mc)
Rafał Murawski doznał urazu w sparingu ze Świtem.
Rafał Murawski doznał urazu w sparingu ze Świtem. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń Szczecin rozegrała drugi sparing podczas przerwy na reprezentację. Zremisowała 1:1 z trzecioligowym Świtem Skolwin.

Tydzień temu Pogoń rozegrała sparing w Drawsku Pomorskim. Wygrała z tamtejszą Drawą 4:1. W środę rywalem ponownie był zespół z tej klasy rozgrywkowej, ale zaprezentował się dużo lepiej.

Trener Czesław Michniewicz w pierwszej połowie postawił na młodszą jedenastkę. Szansę dostali ci, którzy grali mało, a są w kręgu zainteresowań trenera Michniewicza: Błażej Chouwer, Michał Stańczyk, Jakub Piotrowski czy Damian Kowalczyk. Po powrocie z Gruzji i wyleczeniu urazu zagrał Wladimer Dwaliszwili, jednak gola już na samym początku meczu strzelił Patryk Małecki. Skrzydłowy płaskim strzałem z kilkunastu metrów dał Pogoni prowadzenie. To utrzymało się do przerwy, choć sporo okazji miał choćby Damian Kowalczyk, który walczy o swoje miejsce w szerokiej kadrze zespołu.

Tuż na początku drugiej połowy Świt wyrównał po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. Choć Portowcy po zmianie stron dysponowali już dużo silniejszą jedenastką, to nie udało im się przechylić szali na swoją korzyść. Urazu dodatkowo nabawił się Rafał Murawski, a jako, że reszta zawodników udała się już do szatni, przez chwilę Pogoń grała w dziesięciu.

Kolejny mecz ligowy w poniedziałek (godz. 18) u siebie z Zagłębiem.

Pogoń Szczecin - Świt Skolwin 1:1 (1:0)
Bramka dla Pogoni: Małecki (4)
Pogoń I połowa: Słowik - Chouwer, S. Murawski, Stańczyk, Lewandowski - Małecki, J. Piotrowski, Walski, Dwaliszwili, Przybecki - D. Kowalczyk.
Pogoń II połowa: Słowik (65 Kudła) - Lewandowski, Fojut, Czerwiński, Rudol - Murayama, Akahoshi, R. Murawski (67 Listkowski), Matras, Frączczak - Zwoliński.