PUM i Politechnika Morska organizują I Międzynarodową Konferencję Ratownictwa

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Politechnika Morska w Szczecinie wspólnie organizują I Międzynarodową Konferencję Ratownictwa EMS-SAR 2023. Będą na niej poruszane dotyczące bezpieczeństwa na lądzie i na morzu.

Podczas konferencji będą spotkania i dyskusje profesjonalistów branży morskiej, w tym offshore oraz służb i instytucji zajmujących się ratownictwem oraz poprawą bezpieczeństwa na morzu.

Konferencja przewiduje wystąpienia kilkunastu prelegentów oraz ćwiczenia praktyczne. Spodziewamy się uczestników z m.in. Pogotowia Ratunkowego, PSP, Marynarki Wojennej, WOPR z całej Polski, branży morskiej i turbin wiatrowych oraz instytucji szkoleniowych.

- Spodziewamy się uczestników z całej Polski. Bardzo nas cieszy duży odzew firm z branży sprzętu ratowniczego i medycznego - mówi Kamil Kielek, dyrektor Akademickiego Centrum Szkoleniowego MUSTC.

Tematy konferencji to m.in.: zakres działań poszczególnych podmiotów w zdarzeniach nadzwyczajnych; systemy ratownicze w Polsce i na świecie w obliczu zagrożeń; ratownictwo morskie oraz siły i środki w dyspozycji dla ratowania życia i zdrowia na morzu; medycyna ratunkowa w zdarzeniach nadzwyczajnych; ratownictwo specjalistyczne; bezpieczeństwo państwa a rozwój gospodarki morskiej; pomoc medyczna w służbach mundurowych; edukacja z zakresu pierwszej pomocy.

Imprezę objęła patronatem honorowym prof. Beata Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM. Ma to związek z otwarciem nowego kierunku - Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore - na PUM.

- Mamy wszystko przygotowane w 100 procentach. Rekrutacja na ten kierunek wystartuje w czerwcu - mówi prof. Karakiewicz. - Mamy mnóstwo zapytań z Polski na temat tego kierunku, bo to jedyny taki kierunek w Polsce. Przygotowany jest egzamin sprawnościowy z pływania i sprawności fizycznej. Kandydaci na ten kierunek to powinny być osoby, które wiedzą, że chcą pomagać. Ludzie kreatywni, potrafiący sobie radzić w trudnych sytuacjach stresowych, czyli odporni psychicznie. Myślę, że pierwsze trzy lata pokażą, czy ten element dodatkowy wprowadzony przez nas, czyli Politechnika Morska we współpracy i przejście egzaminu sprawnościowego, przyniosą pożądany efekt.

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie