Przegląd wydarzeń w regionalnej okręgówce: Zadyszka wicelidera

Grzegorz Skwara podczas jesiennego spotkania w Dobrej.
Grzegorz Skwara podczas jesiennego spotkania w Dobrej. Andrzej Szkocki
W grupie północnej Flota Świnoujście powiększyła przewagę nad wiceliderem, który pechowo zremisował w Maszewie.

Grupa północna
Przez pięć minut spotkania Masovia – Wicher Brojce najszczęśliwszym piłkarzem na boisku był Jakub Pierścionek, a Józef Andrzejewski przecierał z dumy swój trenerski nos. Pierścionek pojawił się na boisku w 83. minucie, a po paru akcjach strzelił gola. Wicher wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że zainkasuje ważne trzy punkty. Wiosną – podobnie jak Flota Świnoujście - tylko wygrywał i awansował na pozycję wicelidera.
Gospodarze walczyli jednak do końca. Tak jak w pierwszej połowie, gdy szybko odpowiedziała na trafienie rywala, tak w samej końcówce dopisało jej szczęście. W 92. minucie wyrównał Szymon Dębowczyk.
Dla Masovii był to trzeci remis z rzędu. Zespół na wiosnę jeszcze nie wygrał, choć to właśnie w nim upatrywano drugą siłę rozgrywek. Udana runda jesienna to potwierdzała, ale wiosna źle rozpoczęła się dla drużyny. Ekipa z Brojc straciła pierwsze punkty w rundzie rewanżowej, do Wyspiarzy ze Świnoujścia traci już dziewięć oczek.
Masovia Maszewo – Wicher Brojce 2:2 (1:1)
Bramki: Michalczyk (36), Dębowczyk (92) – Cymkiej (30), Pierścionek (87)
Masovia: Seniuk – Bednarek (86 Wino), Dębowczyk, Kwiatkowski (89 Woźniakowski), Michalczyk, Młynarczyk, Okrasiński (46 M. Wesołowski), Olszewski (65 Szmyciński), Psujek, Sobański, P. Wesołowski.
Wicher: Michalak - Bałkanow, Chołys (83 Pierścionek), Cymkiej, Kocur, Luneko, Makarewicz, Marcinkowski, A. Szustek, P. Szustek, Żdanow.

Flota kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, co nikogo w okręgówce nie dziwi, ale od czasu do czasu zespół potrafi zaskoczyć. Przed tygodniem Wyspiarze wygrali wysoko w Nowogardzie, ale trener Pomorzanina Zbigniew Gumienny i tak miał sporo uwag do gry lidera. Zarzucił, że świnoujścianie nie potrafią strzelać z akcji.
Odpowiedź przyszła już w sobotę, a ofiarą było podszczecińskie Ehrle. Już w pierwszej akcji Damian Staniszewski uprzedził obrońcę przeciwnika i z 8. metra pokonał bramkarza celną główką. Szczęśliwy strzelec nie dokończył jednak nawet pierwszej połowy. W 38. minucie doznał kontuzji i opuścił boisko. Dopiero po szczegółowych badaniach będzie jasne ile snajper Floty może pauzować.
Drugi z liderów Floty kolejny mecz kończy z dwoma bramkami. Jedną z nich Grzegorz Skwara zdobył… przewrotką.
W sumie Flota strzeliła 8 bramek, ale jeszcze bardziej piłkarze ucieszyli się, gdy dotarły wieści z Maszewa. Awans Wyspiarzy jest coraz bliżej.
Flota Świnoujście – Ehrle Dobra Szczecińska 8:1 (4:0)
Bramki: Staniszewski (1), Skwara dwie (16 i 32), Trafalski (42), Helt dwie (55 i 84), Damazyn (70), Bątkowski (73) – Stefanowicz (63).
Flota: Bochen - Trafalski, Kozłowski, Rygielski, Bursa (78 Żabiński), Skwara, Helt, Mickiewicz (65 Damazyn), Welka (46 Tkaczonek), Nowak, Staniszewski (38 Bątkowski).
Ehrle: Pietrzak - Mendak, Putkiewicz (61 Borek), Topór, Kondraciuk, Andruszczak, Żebrowski, Bisewski, Jałoszyński, Ciszewski, Piasecki (46 Stefanowicz).

Pozostałe wyniki: Mewa Resko – Tanovia Tanowo 3:1, Promień Mosty – Błękitni Trzygłów 4:3, Orzeł Łożnica – Sparta Gryfice 5:0, Odrzanka Radziszewo – Iskierka Śmierdnica 0:4, Pomorzanin Krąpiel – Pomorzanin Nowogard 0:6.

Grupa południowa

Najciekawszym spotkaniem 18. kolejki był mecz APGavii Choszczno z Mechanikiem, który odbył się w Warnicach. Nominalni gospodarze tego meczu (Gavia) wygrali 5:3, zaś hat-trickiem popisał się Grzegorz Gicewicz.
AP Gavia Choszczno - Mechanik Warnice 5:3 (1:0) - mecz w Warnicach
Bramki: Gicewicz 3 (19, 84, 90), Andrysiewicz (80), Misiek (85) - Krawczyk (57), Panasiuk (67), Rychlewski (73).
Gavia: Skwirut - Andrysiewicz, Ćwiek, Gicewicz, Kapiński (72 Juchniewicz), Leśniak, Nawrocki (57 Misiek), Piekarek, Popielarczyk, Przytuła (80 Bohun), Zaczek (70 Sztela).
Mechanik: Madej - Ambroży, Fiszer, Garstka (46 Przemysław Soja), Krawczyk, Panasiuk, Poznański, Rychlewski, Patryk Soja (84 Wyszyński), Stawniak, Werstak.

Gavia Choszczno wciąż depcze po piętach Unii Dolice, która wiosną jeszcze nie straciła punktów. Tym razem lider wpakował siedem goli Klonowi Krzęcin i pewnie zainkasował trzy punkty. W tym meczu kibice także obejrzeli hat-trick.Trzy gole strzelił Bartosz Kamiński. Za tydzień Unia gra na boisku Mechanika, więc także możemy spodziewać się festiwalu strzeleckiego.
Unia Dolice - Klon Krzęcin 7:0
Bramki: Kamiński 3, Bielecki, Ler, Żugaj, Skierkowski.

10 bramek obejrzeli kibice spotkania Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Sokół Pyrzyce. Orzeł robił, co mógł, ale z ostatniego miejsca w tabeli się nie wydostał.
Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Sokół Pyrzyce 3:7

MieszkoMieszkowice nie zbacza z kursu na niższą ligę. Porażka z Kłosem Pełczyce jest trzecią w czwartym meczu wiosny. Jedyny punkt w tej rundzie Mieszko zdobył remisując z ostatnim w tabeli Orłem Trzecińsko-Zdrój, ale przed ekipą z Mieszkowic okazja do rehabilitacji. Za tydzień gra z Klonem Krzęcin na wyjeździe i ma szansę na zwycięstwo.
Mieszko Mieszkowice - Kłos Pełczyce 0:2
Bramki: Kubiak, Sitek.

Pierwszy remis Korala Mostkowo w rundzie rewanżowej. Punktami podzielił się z Sępem Brzesko, który również do tej pory w nowym roku był bezkompromisowy.
Koral Mostkowo - Sęp Brzesko 1:1

Z walki o najwyższą pozycję nie rezygnują piłkarze Białych Sądów. W weekend pokonali 4:2 CRS Barlinek i nadal są tylko dwa punkty straty do Unii Dolice, a z Gavią przegrywają jedynie przez gorszy bilans bezpośrednich spotkań.
Biali Sądów - SCRS Barlinek 4:2

Drugie zwycięstwo Zielonych Zielin w tej rundzie. Tym razem z bagażem czterech goli do domu wracali zawodnicy Orkana Suchań.
Zieloni Zielin - Orkan Suchań 4:0

Polonia Giżyn - Ogniwo Babinek 3:1

Następna kolejka: SCRS Barlinek - Polonia Giżyn, Ogniwo Babinek - Zieloni Zielin, Kłos Pełczyce - Koral Mostkowo, Sęp Brzesko - Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Sokół Pyrzyce - Biali Sądów, Orkan Suchań - Gavia Choszczno, Mechanik Warnice - Unia Dolice, Klon Krzęcin - Mieszko Mieszkowice.