Przedostatni sparing przed ligą. King Szczecin lepszy od wicemistrza Polski

Aleksander Stanuch
Martynas Paliukenas (z piłką) już do przerwy rzucił 15 punktów.
Martynas Paliukenas (z piłką) już do przerwy rzucił 15 punktów. Andrzej Szkocki
Wilki Morskie wygrały 83:69 ze Stalą Ostrów Wielkopolski i był to przedostatni mecz testowy przed startem ligi. Najlepiej w drużynie Kinga zaprezentował się Martynas Paliukenas.

Przed meczem miała miejsce mała prezentacja. Każdy z zawodników został indywidualnie przedstawiony szczecińskiej publiczności. Kibiców nie było wielu, ale niektórzy z nich już pojawili się w nowych koszulkach meczowych.

Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Kaspars Vecvagars, Martynas Paliukenas, Paweł Kikowski, Łukasz Diduszko i Martynas Sajus. Dla kapitana Wilków Morskich ten mecz potrwał nieco ponad minutę. Kikowski po jednym ze starć niefortunnie upadł i doznał urazu prawej kostki, na którą narzekał ostatnio podczas Memoriału Romana Wysockiego. 32-latek dołączył do kontuzjowanych Darrella Harrisa i Dominika Wilczka.

Początek zdecydowanie należał do Kinga, który objął prowadzenie 15:5. Najlepiej prezentował się Kaspars Vecvagars, który jako pierwszy w drużynie przekroczył granicę 10 punktów. Dobrze wyglądała też współpraca Jakuba Schenka z Martynasem Sajusem. Zespół ze Szczecina w drugiej kwarcie odzyskał prowadzenie, choć nie ustrzegł się wielu niepotrzebnych strat. Do przerwy King prowadził 41:31 po trójce Paliukenasa w ostatniej sekundzie kwarty.

Trzecia kwarta to ciągła kontrola boiskowych wydarzeń przez Wilki Morskie. Zawodnicy trenera Łukasza Bieli przede wszystkim ograniczyli liczbę strat. Dołożyli do tego twardą obronę, a ofensywę napędzały szybkie ataki Paliukenasa oraz Schenka. Gospodarze zbudowali sobie bezpieczną przewagę 66:49.

Ostatnią część gry lepiej rozpoczęła Stal. Najlepiej po stronie wicemistrza Polski prezentowali się Mike Scott oraz Shawn King. Goście mieli jednak sporo pretensji do niektórych decyzji sędziowskich. Mimo że był to mecz sparingowy, to oba zespoły grały twardo i pojawiło się kilka fauli niesportowych. Ostatecznie King Szczecin wygrał 83:69.

Był to przedostatni sprawdzian przed inauguracją Energa Basket Ligi. 6 października (godz. 12:30) King zagra w Stargardzie ze Spójnią i będzie to pierwszy mecz o punkty w nowym sezonie Energa Basket Ligi.

King Szczecin - Stal Ostrów Wielkopolski 83:69 (17:17, 24:14, 25:18, 17:20)
King: Paliukenas 25, Sajus 21, Vecvagars 17, Schenk 9, Bartosz 7, Jogela 4, Diduszko 0, Majcherek 0, Kikowski 0.