MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Hożej w Szczecinie. Jak idą prace? Zobacz zdjęcia

Sylwia Polachowska
Sylwia Polachowska
Ulica Hoża w Szczecinie.
Ulica Hoża w Szczecinie. Andrzej Szkocki
Cały przebudowywany odcinek ul. Hożej w Szczecinie powinien być przejezdny w czerwcu - informuje miasto.

Przebudowa ulicy Hożej. Wieści z budowy

Na odcinku między Bogumińską a Wendeńską ułożona została warstwa ścieralna.

- Na głównym odcinku Hożej jest już częściowo wykonana podbudowa oraz warstwa wiążąca nawierzchni. Prowadzone są prace brukarskie – układane są krawężniki, budowane są zjazdy - informuje w komunikacie Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

Jak czytamy w komunikacie, w ramach prowadzonych prac konieczna była korekta konstrukcji nasypu i usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną. Na ukończeniu są prace przy przełożeniu wodociągu. Wykonane zostało także połączenie ul. Hożej z Piaskową, gdzie prowadzone są teraz prace brukarskie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Po raz czwarty firma Oponeo we współpracy z Yanosikiem opracowała Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom. Na którym miejscu jest Szczecin? Jak eksperci oceniają nasze miasto? Zobacz szczegółowy opis rankingu! >>>POLECAMY RÓWNIEŻ: Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019. Jak wypadł Szczecin?

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom 2020. Jak wypadł Szczecin?

O inwestycji

Inwestycja obejmie przebudowę wraz z rozbudową ul. Hożej na odcinku od ul. Piaskowej do skrzyżowania z ul. Bogumińską oraz rozbudowę ul. Piaskowej (między ul. Hożą a ul. Ostrowską) na odcinku 190,73 m od istniejącego zjazdu w ciągu ul. Hożej.

W ramach prac dojdzie do poszerzenia istniejącej jezdni ul. Hożej do szerokości 3,25 m dla każdego pasa ruchu, (wraz z wykonaniem połączenia ul. Bogumińskiej z istniejącym odcinkiem chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ul. Łącznej). Powstaną obustronne chodniki oraz jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa.

Ponadto w ramach inwestycji planuje się wykonanie stanowisk postojowych dla pojazdów osobowych. Rozbudowa obejmuje również odcinek ul. Piaskowej (łączący ul. Hożą z ul. Ostrowska), na której powstanie ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5 m z nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Wykonane zostanie również odwodnienie drogi i przystanki autobusowe.

Koszt inwestycji to ponad 19 mln zł brutto. Wykonawcą jest STRABAG SP. Z O.O. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

ZOBACZ TAKŻE:

WIDEO:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński