MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Zmiany dla kierowców i pasażerów [WIDEO, MAPY] - 9.01.2020

Oskar Masternak
Oskar Masternak
W środę 15 stycznia, od godziny piątej będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Inaczej pojadą kierowcy, tramwaje i autobusy. Zmiany pojawią się też w innych punktach miasta. Rusza przebudowa pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Poznajcie szczegóły!

Przebudowa pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Co na początek?

Pierwszy etap remontu, który rozpocznie się piętnastego stycznia, obejmuje prace na samej tarczy ronda.

- W ciągu sześciu tygodni nastąpi wymiana całego układu torowego na tarczy placu wraz z dojazdem do alei Wojska Polskiego. Powstaną nowe rozjazdy, torowisko i wymieniona zostanie cała, bardzo gęsta w tym miejscu instalacja podziemna oraz słupy trakcyjne - informuje Krystian Wawrzyniak, prezes zarządu spółki Tramwaje Szczecińskie.

Oznacza to, że do końca lutego nie będzie można przejechać ronda na wysokości alei Wojska Polskiego. W związku z tym wyznaczone zostaną dwa objazdy.

Pierwszy prowadzić będzie przez aleję Wojska Polskiego i na wysokości skrzyżowania z ulicami Niedziałkowskiego i Mickiewicza będzie możliwość zawracania.

SZCZEGÓŁY ZMIAN:

Nowa organizacja ruchu

W tym celu będzie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Na tym skrzyżowaniu będzie wyłączona sygnalizacja świetlna i kierowcy zawracający w tym miejscu będą mogli bezkolizyjnie zawrócić.

Drugi objazd poprowadzony będzie w ten sposób, że z placu Szarych Szeregów trzeba będzie pojechać w kierunku placu Odrodzenia, tam skręcić w ulicę Monte Cassino. Następnie skręcić w Felczaka i następnie skręcić w Wojska Polskiego.

- Oba objazdy będą miały specjalne oznaczenia, by kierowcy mogli bez problemów zdecydować jak chcą jechać - podkreśla Marcin Charęza, kierownik zespołu do spraw organizacji ruchu w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

ZOBACZ TEŻ:

Zmiany na Jagiellońskiej i Jana Pawła II

Aby usprawnić ruch wprowadzone zostaną zmiany na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i Bohaterów Warszawy. Zmienione zostaną oznaczenia kierunków pasów.

- Jadąc ulicą Jagiellońską od alei Piastów lewy pas będzie dedykowany wyłącznie do skrętu w lewo, a z prawego pasa będziemy mogli pojechać prosto i w prawo - tłumaczy Marcin Charęza.

CZYTAJ TEŻ:

Autobus pod prąd

Inną trasą pojedzie autobus linii 87. Na odcinku ulicy Felczaka od ul. Wąskiej do al. Papieża Jana Pawła II zakłada się wprowadzenie kontrapasa autobusowego.

Autobus na obecnych odcinkach ulicy jednokierunkowej będzie mógł się poruszać w kierunku przeciwnym do pozostałych pojazdów samochodowych.

WIDEO: Zmiany w komunikacji miejskiej

Również na ulicy Felczaka, tym razem na skrzyżowaniu z ulicą Odrowążą powstanie minirondo. Pasażerów linii 87 czeka zmiana lokalizacji przystanków.

Na trasie uruchomione zostaną przystanki, wszystkie zlokalizowane w ciągu ul. Felczaka:

 • „Wąska Floating Arena” (18022 w kierunku Podbórza),
 • naprzeciwko przystanku w kierunku Dworca Głównego,
 • „Odrowąża” na żądanie (18411 w kierunku Dworca Głównego i 18412 w kierunku Podbórza),
 • przy skrzyżowaniu z ul. Odrowąża, „Urząd Miasta” (12522 w kierunku Dworca Głównego i 12521 w kierunku Podbórza),
 • przy skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II, „Felczaka” (12321 w kierunku Dworca Głównego i 12322 w kierunku Podbórza),
 • przy skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego.

Wyłączone z obsługi zostają przystanki „Św. Jana Pawła II” (w obu kierunkach, nr 18121 i 18141) i „Wąska Floating Arena” (dotychczasowy przystanek w kierunku Podbórza, nr 18031).

Nastąpi zmiana nazwy przystanku „Owocowa Dworzec” na „Dworzec Główny (Owocowa)”.

Linie 523 i 524 w kierunku Cukrowej/Przecławia i Pomorzan Dobrzyńskiej będą kursować objazdem:

 • od pl. Szarych Szeregów
 • przez al. Wojska Polskiego,
 • ul. Mickiewicza,
 • ul. Bolesława Śmiałego,
 • ul. 5 Lipca
 • do pl. Szarych Szeregów.

Inaczej pojadą tramwaje linii 1

Z alei Wojska Polskiego będzie skręcać w Wawrzyniaka i dalej pojedzie aleją Bohaterów Warszawy, ulicą Jagiellońską i aleją Piastów w kierunku placu Szarych Szeregów.

ZOBACZ TEŻ:

Protesty poszły na marne

Poruszenie wśród obrońców przyrody wywołały plany wycinki drzew w ciągu ulicy Piłsudskiego, która według planów jest potrzebna do tego, by powstały tam zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe.

- W sumie musimy usunąć jedenaście drzew. Dwa z nich uda się przesadzić, trzy są w złym stanie. W zamian na placu pojawi się dwanaście magnolii i 2,5 tysiąca krzewów róż i lawenda - tłumaczy Krystian Wawrzyniak.

Remont placu Szarych Szeregów ma potrwać do czerwca

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TAKŻE:

Tak zagospodarują przestrzeń na alei Wojska Polskiego. Z par...

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

● Gdzie jest najmniej kolizji?● Gdzie są największe korki?● Gdzie jeździ się najszybciej?● Jak wygląda płatne parkowanie.Zobacz szczegóły odnośnie Szczecina i całej Polski >>>Po raporcie możecie się po niej poruszać przy pomocy strzałek na klawiaturze lub przycisków obok zdjęć.Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na alarm@gs24.pl!

Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019. Jak wypadł Szczeci...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński