MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Szczecina podał oficjalną datę otwarcia Fabryki Wody

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Niedawno w Szczecinie pojawiły się banery przekonujące o tym, że otwarcie aquaparku wkrótce. Znamy oficjalną datę otwarcia
Niedawno w Szczecinie pojawiły się banery przekonujące o tym, że otwarcie aquaparku wkrótce. Znamy oficjalną datę otwarcia Andrzej Szkocki
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta ogłosił oficjalną datę otwarcia aquaparku.

Szczecińska Fabryka Wody rozpocznie swoją działalność 1 czerwca, poinformował Piotr Krzystek na inauguracyjnej sesji Rady Miasta. Tym samym w Dzień Dziecka mieszkańcy będą mogli korzystać z wodnych atrakcji.

Obiekt zbudowano na terenie pod dawnym kąpielisku Gontynka przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej/1 Maja. Na trzech kondygnacjach powstało 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2000 metrów kwadratowych. Największy jest basen rekreacyjny z huśtawką wodną, boiskiem do siatkówki, siatkami wspinaczkowymi, kotarą wodną, leżankami z hydromasażem, i podwodnymi gejzerami. Jest też m.in. basen sportowy z podnoszonym dnem, basen rekreacyjny VIP z ekranem, jaskinia przygód i jaskinia multimedialna, a także rwąca rzeka. Kolejne cztery niecki basenowe zlokalizowane są na zewnątrz budynku.

W największej z nich zaplanowano basen rekreacyjny. W nieco mniejszej zlokalizowany będzie wodny plac zabaw, a dwie najmniejsze niecki będą tworzyć brodzik dziecięcy i basen wpływowy.

W Fabryce Wody jest 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Najdłuższa jest zjeżdżalnia pontonowa (77 m.). Kolejne to zjeżdżalnia wyścigowa składająca się z dwóch symetrycznych rur o długości 59 metrów, zjeżdżalnia „Skocznia Małysza” (29 m.) i zjeżdżalnia rodzinna, mierząca 14 metrów.

Obok basenów, amfiteatru i tarasu, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko, w drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne. Jego tematem przewodnim jest woda. W centrum jest miejsce na wystawy i laboratoria, w których prowadzone będą eksperymenty.

W cały obiekcie jednocześnie będzie mogło przebywać 2300 osób. Władze spółki liczą, że codzienne Fabrykę Wody odwiedzi co najmniej 3 tysiące ludzi. Roczny koszt funkcjonowania parku rozrywki wyceniono na 90 mln zł (koszty mediów, wynagrodzeń pracowników, napraw itp.)

Fabryka Wody w Szczecinie gotowa. Kilkanaście basenów i saun, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, strefy komfortu, gastronomiczne. Wszystko estetyczne, nowe i nowoczesne.

Byliśmy w Fabryce Wody. Szczeciński aquapark wygląda imponuj...

Cennik biletów w Fabryce Wody

Taryfa biletowa została podzielona na poszczególne strefy obiektu. Będzie można kupić bilet na wybraną strefę bądź skorzystać z oferty łączonej. Oto niektóre propozycje.

Bilet normalny na basen sportowy na 1,5 godziny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł. Karnet na 30 dni - 169 zł tylko na basen sportowy.

Aquapark (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna). Bilet normalny kosztuje 60 zł za 2 godziny lub 85 zł za cały dzień. Ulgowy to odpowiednio 50 zł lub 70 zł.

Bilet rodzinny (2+1) to 145 zł za 2 godziny (15 zł dopłaty za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (30 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).

Możliwy jest także zakup karnetu na 30 dni za 189 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych oraz basenu sportowego.

Bilet normalny tylko na strefę zewnętrzną kosztuje 29 zł za 2 godziny lub 39 zł za cały dzień. Bilet ulgowy to odpowiednio 19 zł lub 29 zł.

Saunarium: bilet normalny kosztuje 50 zł za 1 godzinę, ulgowy 40 zł. Wstęp na cały dzień to odpowiednio 40 zł lub 30 zł – taki bilet dostępny będzie tylko w pakiecie z biletem wstępu na Aquapark. Karnet na 30 dni - 179 zł.

Strefa edukacji: bilet normalny na cały dzień kosztuje 37 zł, ulgowy 29 zł. Bilety rodzinny (2+1) kosztuje 85 zł. Za 200 zł/h możliwe będzie wynajęcie audytorium.

Oferta łączona Aqupark + Edukatorium. Bilet normalny na cały dzień - 99 zł, ulgowy 85 zł. Bilet rodzinny (2+1) to 240 zł (40 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński