MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak będzie wyglądało otwarcie Fabryki Wody? Znamy pierwsze szczegóły

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Fabryka Wody otworzy swoje bramy już 1 czerwca
Fabryka Wody otworzy swoje bramy już 1 czerwca Fabryka Wody
1 czerwca szczeciński aquapark Fabryka Wody otworzy swoje bramy. Chętnych będzie zapewne więcej niż miejsc. Organizatorzy przygotowują specjalny program na otwarcie. Z okazji Dnia Dziecka, najmłodsi do 14 roku życia będą mogli skorzystać z atrakcji za darmo.

- Podczas weekendu otwarcia, który rozpoczyna się 1 czerwca przygotowaliśmy dla gości mnóstwo innych atrakcji. Animacje, pokazy, gry i zabawy - wszystko to będzie dostępne wewnątrz i na zewnątrz Fabryki Wody i sprawi, że będziecie się świetnie bawić. Przypominamy, że z okazji Dnia Dziecka, najmłodsi do 14 roku życia będą mogli skorzystać z atrakcji za darmo. Szczegółowy program otwarcia będzie dostępny wkrótce. Oprócz atrakcji związanych z funkcjami Fabryki Wody jak baseny i zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne, sauny/spa, eduakatorium, bowling czy ścianka wspinaczkowa, będą również animacje o tematyce wodnej, warsztaty edukacyjne, konkursy i zawody, występy artystyczne - wylicza Piotr Zieliński z Fabryki Wody.

Bilety można kupować przez internet, będą też dostępne w kasach obiektu. A co jeśli chętnych będzie więcej niż miejsc?

- Bilety będzie można kupić przez internet lub w kasach na obiekcie. Jeśli będzie duże obłożenie i strefy będą zapełnione to kolejne osoby będą mogły wejść dopiero, gdy zwolnią się miejsca. To wynika wprost ze scenariusza przeciwpożarowego, który definiuje ile osób może przebywać jednocześnie w danej chwili na obiekcie - dodaje Piotr Zieliński.

Fabryka Wody składa się z dwóch wielkich budynków. W pierwszym jest aquapark, w tym baseny, zjeżdżanie, sauny, szatnie, strefy gastronomiczne itp. Drugi to edukatorium. Wokół nich jest strefa zewnętrznych basenów, z których jeden będzie zimą służył za lodowisko. Na całym obiekcie jednocześnie może przebywać 2300 osób. Władze spółki liczą, że codzienne Fabrykę Wody będzie odwiedzać co najmniej 3 tysiące ludzi.

W dniu otwarcia dla gości Fabryki Wody udostępniona zostanie wewnętrzna oraz zewnętrzna strefa basenowa.

- Od znajdujących się tam atrakcji będzie można dostać zawrotów głowy - obiecuje Piotr Zieliński.

Fabryka Wody w Szczecinie gotowa. Kilkanaście basenów i saun, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, strefy komfortu, gastronomiczne. Wszystko estetyczne, nowe i nowoczesne.

Byliśmy w Fabryce Wody. Szczeciński aquapark wygląda imponuj...

Wewnętrzna cześć Aquaparku to przede wszystkim główna hala basenowa, której centralnym elementem jest basen rekreacyjny. Jest on podzielony na trzy części i można tam wypocząć na wodnych leżankach, wymasować sobie barki przebywając pod wodospadem, skorzystać z siatek do wspinaczki lub zagrać w siatkówkę. Dostępne będą także baseny infinity, rwąca rzeka, basen wypływowy i jaskinie multimedialne. Nie zabraknie wanien spa i jacuzzi. W strefie Royal Tropic wodny bar oraz basen z ekranem. Na sportowych zapaleńców czekać będzie 25 metrowy i 6 torowy basen sportowy. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie. Wodny plac z zabawkami tryskającymi wodą z każdej strony, brodzki i zjeżdżalnie dla bardzo małych dzieci, oraz basen z dmuchańcami. W strefie zewnętrznej będzie można popływać w basenie rekreacyjnym. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji wodny plac zabaw oraz edukacyjny plac zabaw. Będzie się można poopalać na plaży oraz pograć w piłkę na boisku z nawierzchnią piaskową.

Nie zabraknie również zjeżdżalni. Te będą zlokalizowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kompleksu. Ich łączna długość to ponad pół kilometra. "Crazy Frog" swoim intensywnym zielonym kolorem zachęcać będzie do zjazdu najmłodszych entuzjastów wodnej zabawy. „Double Racer” to rywalizacja w czystej postaci. Przegrani będą musieli się jednak liczyć z tym, że czekać będzie na nich kubeł zimnej wody na mecie. Zjeżdżalania multimedialna zachwyci różnorodnością barw i dźwięków podczas zjazdu pontonem. Na zjeżdżalni rodzinnej cztery osoby będą mogły się ze sobą ścigać. Z kolei amatorzy mocniejszych wrażeń mogą liczyć na szybki zjazd mrocznym tunelem pełnym ekscytujących zakrętów. Trzeba tylko wejść na zapadnię.

- Warto będzie również zajrzeć na kręgielnię oraz ściankę wspinaczkową. Ta ostatnia gwarantuje porządną dawkę adrenaliny - dodaje Zieliński.

Taryfa biletowa została podzielona na poszczególne strefy obiektu. Będzie można kupić bilet na wybraną strefę bądź skorzystać z oferty łączonej. Oto niektóre propozycje.

Bilet normalny na basen sportowy na 1,5 godziny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł. Karnet na 30 dni - 169 zł tylko na basen sportowy.

Aquapark (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna). Bilet normalny kosztuje 60 zł za 2 godziny lub 85 zł za cały dzień. Ulgowy to odpowiednio 50 zł lub 70 zł.

Bilet rodzinny (2+1) to 145 zł za 2 godziny (15 zł dopłaty za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (30 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).

Możliwy jest także zakup karnetu na 30 dni za 189 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych oraz basenu sportowego.

Bilet normalny tylko na strefę zewnętrzną kosztuje 29 zł za 2 godziny lub 39 zł za cały dzień. Bilet ulgowy to odpowiednio 19 zł lub 29 zł.

Saunarium: bilet normalny kosztuje 50 zł za 1 godzinę, ulgowy 40 zł. Wstęp na cały dzień to odpowiednio 40 zł lub 30 zł – taki bilet dostępny będzie tylko w pakiecie z biletem wstępu na Aquapark. Karnet na 30 dni - 179 zł.

Strefa edukacji: bilet normalny na cały dzień kosztuje 37 zł, ulgowy 29 zł. Bilety rodzinny (2+1) kosztuje 85 zł. Za 200 zł/h możliwe będzie wynajęcie audytorium.

Oferta łączona Aqupark + Edukatorium. Bilet normalny na cały dzień - 99 zł, ulgowy 85 zł. Bilet rodzinny (2+1) to 240 zł (40 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).

Do obsługi Fabryki Wody potrzeba ok. 300 osób (ratowników, pracowników kas, obsługi klienta, gastronomii, osób sprzątających).

Obiekt zbudowano na terenie pod dawnym kąpielisku Gontynka przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej/1 Maja.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński