Porażki szczecińskich drużyn w pierwszoligowych rozgrywkach piłki ręcznej

Maksym Viunyk z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Maksym Viunyk z Sandra Spa Pogoni Szczecin. Sandra Spa Pogoń Facebook
Sandra Spa Pogoń Szczecin bardzo chciała pokonać w zaległym spotkaniu Anilanę w Łodzi. W Szczecinie - na inaugurację sezonu - to się udało i początek rewanżu też to zapowiadał.

I liga mężczyzn
Pogoń po siedmiu minutach prowadziła 4:0 i przez kolejny kwadrans utrzymywała dobrą dyspozycję. W 22. minucie szczecinianie mieli niezłą zaliczkę - 11:6. Ale dopadła ich niemoc i do końca I połowy zdobyli dwie bramki. Anilana doprowadziła do remisu, a tuż przed przerwą zmarnowała jeszcze rzut karny.

Druga połowa to lepsza gra łodzian. Szybko odskoczyli na trzy bramki, ale Pogoń potrafiła to odrobić. Częściej jednak goniła przeciwnika. W 53. minucie Grzegorz Nowak rzucił na 24:23 dla gospodarzy, ale ci wtedy zanotowali trzybramkową serię. Pogoń była nieskuteczna, popełniała straty i błędy, co ułatwiło łodzianom w odniesieniu wygranej.

Po porażce Pogoń jest na 6. miejscu. Do lidera Śląska Wrocław traci 21 punktów, ale do wicelidera - Padwy Zamość 7. W najbliższy piątek wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem.

Anilana Łódź - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:26 (12:12)
Pogoń: Viunyk, Jagodziński - Krok 7, Stępień 7, Nowak 5, Biały 3, Lilien 2, Kapela 1, Polok 1, Fabisiak, Terczyński, Staniak-Politański, Karbownik.

I liga kobiet
SPR Pogoń Szczecin niespodziewanie przegrała u siebie z AZS Radom. Po 2 bramkach Oliwii Piotrowskiej w 58. minucie Pogoń przegrywała 24:25, ale rywalki odpowiedziały dwie ma bramkami i wygrały. W tabeli Pogoń jest na 6. miejscu.

SPR Pogoń Szczecin - AZS Radom 24:27 (14:17)
Pogoń: Ćwiertnia - Piotrowska 8, Koprowska 5, Zimnicka 5, Jałowicka 3, Białowąs 2, Panczenko 1, Jakóbowska, Sikora, Nawrocka, Klimek, Oleśkiewicz.