Porażka Ogniwa Szczecin z Notecią Inowrocław na swojej hali

Ogniwo Szczecin.
Ogniwo Szczecin. Ogniwo Szczecin Facebook
II LIGA KOSZYKARZY. Na 48 sekund przed końcem spotkania Ogniwo Szczecin dopadło Noteć Inowrocław. Przegrywało tylko punktem.

Ten mecz był już dla szczecinian przegrany. Po dobrej pierwszej kwarcie - zespół miał coraz więcej problemów rzutowych, ale i decyzyjnych. Goście z Inowrocławia - wyżej notowani w II lidze - przejęli kontrolę, na długą przerwę schodzili przy nieznacznej przewadze.

III kwarta i połowa IV odsłony to były baty dla Ogniwa. Noteć zaczęła trafiać z dystansu, szybko i dobrze wyprowadzała kontry, a szczecinianie wyglądali na zupełnie pogubionych. W dodatku grali za bardzo szablonowo - piłka jakby musiała przejść przez dwójkę najbardziej doświadczonych graczy, a to przekładało się na to, że nie wszyscy rzucali z czystych pozycji, gdy mogli to zrobić.

Noteć w 27. minucie prowadziła różnicą 20 punktów, a pięć minut przed końcem 16. Ale gospodarze zaczęli trafiać, a goście pudłowali lub popełniali straty. Różnica szybko stopniała i doszło do ciekawej końcówki. W ostatniej minucie Karol Pytyś pewnie wykonywał osobiste i 48 sekund przed końcem zrobiło się 78:79. Mało tego - defensywa Ogniwa doprowadziła do straty Noteci. Rzutem na taśmę szczecinianie mogli wyrwać zwycięstwo, ale mając piłkę popełnili stratę. Szybki faul i po osobistych Noteć podwyższyła prowadzenie. Pozostawało 11 sekund i szansa na dogrywkę. Tyle, że Szymon Szmit mocno przestrzelił - pod presją rywali - trójkę i było po meczu.

Ogniwo nadal będzie w czołówce II ligi, ale czołowa trójka już mocno uciekła naszej drużynie.