Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska Spółka Gazownictwa powiększa obszar działania. Kolejna gmina w zasięgu Zakładu Gazowniczego w Szczecinie

Michał Elmerych
Michał Elmerych
Gmina Banie od dziś już oficjalnie może korzystać z błękitnego paliwa. Symboliczna gazowa „świeczka” stanęła i zapłonęła w miejscowości Parnica. To wspólny sukces — mówił szef Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie.

Gdyby opierać się na oficjalnych i suchych komunikatach to dowiedzielibyśmy się, że „Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. uruchomiła dystrybucję paliwa gazowego dla nowych odbiorców w gminie Banie, zwiększając wzrost wolumenu dystrybuowanego gazu oraz obszar działania Spółki”. Tymczasem to milowy krok w historii gminy.

Aby tak się stało, trzeba było wybudować ponad 27 kilometrów gazociągów średniego ciśnienia między Pyrzycami a Baniami. W rejonie gdzie rzadko spotykane są tego typu inwestycje to duże wydarzenie.

Mówił o tym wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki:

- Polska gminna, Polska powiatowa przez wiele lat były zapomniane, dlatego ważne jest dzisiejsze wydarzenie organizowane w małej miejscowości Parnica, które ukazuje, że tam, gdzie jest współpraca między rządem a samorządem, między spółkami skarbu państwa a samorządowcami – to możemy tworzyć dobre rzeczy. Z korzyścią dla mieszkańców. Ta inwestycja służy mieszkańcom, służy likwidacji swoistych „białych plam”, a chcielibyśmy je definitywnie zlikwidować w województwie zachodniopomorskim. Nasi mieszkańcy powinni mieć wybór, z jakiego źródła energii chcą korzystać — stwierdził.

To ważne wydarzenie także dla całej Polskiej Spółki Gazownictwa. Bo to nie tylko „wzrost wolumenu”, ale również bardzo konkretna pomoc dla mieszkańców nawet najmniejszych miejscowości. W Parnicy gdzie odbyła się uroczystość przyłączenia gminy do sieci gazowej mieszka niespełna sto osób.

- Chciałbym podkreślić, że to dopiero początek i będziemy kontynuować proces gazyfikacji tej gminy. Warto również pamiętać, że naszymi odbiorcami są często osoby starsze, a paliwo gazowe, oprócz tego, że jest ekologiczne, to jest także paliwem praktycznie bezobsługowym. To istotny aspekt — tłumaczył Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie Polskiej Spółki Gazownictwa Andrzej Hoehle.

Już od lutego klienci zainteresowani korzystaniem z gazu ziemnego składają kolejne wnioski o przyłączenie do sieci gazowej

- Inwestycja od wielu lat oczekiwana w naszej gminie stała się faktem. Będzie służyć mieszkańcom gminy, ale także małym, średnim i dużym firmom prowadzącym działalność gospodarczą na naszym terenie. Jest to inwestycja dzięki, której będą mogły powstawać nowe, inne przedsięwzięcia inwestycyjne – mówi zastępca wójta Gminy Banie Arkadiusz Łysik.

Doprowadzenie gazu do gminy Banie było możliwe dzięki rządowym planom określonym w „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020”, a dokładnie ”Programowi przyśpieszenia inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022”. Gazyfikacja takich gmin jak Banie, to również istotny element Polskiej Strategii Energetycznej do roku 2030.

ZOBACZ TEŻ:

Wiele wskazuje na to, że już od stycznia 2022 roku przyznawany będzie bon energetyczny. Opłacisz nim prąd, ogrzewanie, gaz lub benzynę. Kto może liczyć na dopłaty do rachunków? Ile wyniesie wsparcie? Poznajcie szczegóły!CZYTAJ DALEJ >>> TUTAJ

Rząd szykuje nowy bon. Opłacisz nim prąd, gaz, a nawet paliw...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński