MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polmos Szczecin: "Przetarg jest nieważny"

Piotr Jasina
Za Polmos PPUH Agora zaoferowała 29,05 mln zł.
Za Polmos PPUH Agora zaoferowała 29,05 mln zł. Andrzej Szkocki
Renata Zaremba z PO twierdzi, że przyszły nabywca nie wpłacił pieniędzy w terminie.

Posłanka Renata Zaremba przed siedzibą Polmosu w likwidacji poinformowała wczoraj dziennikarzy o swoich wątpliwościach dotyczących przeprowadzenia przetargu na sprzedaż producenta Starki.

- Zgodnie z regulaminem, firma która wygrała przetarg na kupno Polmosu powinna wpłacić należną kwotę do 2 sierpnia - tłumaczyła pani poseł przypominając, że regulamin jest integralną częścią ogłoszenia o przetargu. O swoich wątpliwościach poinformowałam wczoraj syndyka pisemnie, ponieważ nie chciał się ze mną spotkać.

Pani poseł ma także wątpliwości, czy wadium gdyńska Agora też wpłaciła w terminie. W piśmie zapytuje także, czy spółka nie ma powiązań z Amber Gold, chciałaby wiedzieć też - skąd będzie pochodził kapitał na zakup przedsiębiorstwa?

Sędzia komisarz Bartosz Przybył poinformował nas zaraz po rozstrzygnięciu przetargu, że wpłynęły 3 oferty ale tylko PPUH Agora wpłaciła wadium i spełniła wszystkie wymogi formalne. Ofertę tej spółki syndyk wybrał.

Prezesem i właścicielem gdyńskiej spółki jest Katarzyna Lesperance. Kupiła firmę, która na rynku funkcjonowała od lat 90. Za Polmos PPUH Agora zaoferowała 29,05 mln zł. Wpłacone wadium stanowiło prawie 3 mln zł.

Tomasz Tuturusz, prokurent spółki powiedział nam wczoraj, że PPUH Agora zwróciła się do syndyka i sędziego komisarza z prośbą o przesunięcie terminu zapłaty za przedsiębiorstwo i podpisania aktu notarialnego. Otrzymali na to zgodę. Transakcja ma być sfinalizowana 31 sierpnia.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński