Pogrom GKS-u

Michał Sarosiek, 14 czerwca 2005 r.
Ostatnie kolejki piątej ligi stoją pod znakiem wyścigu pierwszych czterech drużyn do zajęcia jednej z trzech pierwszych - dających awans - lokat w tabeli.

Piast, Gryf, Zorza i GKS nie rozegrają już meczów między sobą. Toczą zatem korespondencyjne pojedynki i czekają na potknięcia rywali. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że cała czwórka będzie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. W ostatniej kolejce przegrały jednak aż trzy ekipy marzące o czwartej lidze.

Najdotkliwszej porażki doznał GKS Mierzyn. Piłkarze tej drużyny już po kilku minutach meczu w Gryficach prowadzili 1:0, by ostatecznie przegrać aż 1:6. Bramka dla gości padła po ewidentnym błędzie bramkarza Sparty. Gospodarze wyrównali z rzutu karnego już pięć minut później. Na przerwę schodzili zaś prowadząc 2:1.

Zespół GKS-u wystąpił w mocno okrojonym składzie. Wystarczy wspomnieć, że na ławce rezerwowych zasiadał tylko jeden zawodnik. Dodatkowo, na samym początku drugiej części, drugą żółtą kartką za faul taktyczny - a w konsekwencji czerwoną - został ukarany kapitan mierzynian - Cymanowski. Z tej samej sytuacji, z rzutu wolnego, gospodarze dołożyli trzeciego gola. Po jego stracie GKS ruszył mocno do ataku, odsłaniając tyły. Efekt - jeszcze trzy stracone gole.

- Traktujemy to jako wypadek przy pracy - mówi Roman Maciejewski, prezes GKS-u. - Nadzieje na awans nadal są, będziemy walczyć.
Porażki poniosły również ekipy Piasta i Zorzy. Swych kibiców nie zawiódł Gryf Kamień Pomorski. Choć i tu było gorąco - pierwsi gola zdobyli zawodnicy Korony. Już do przerwy było jednak 2:1 dla gospodarzy, a ostatecznie skończyło się na ich dwubramkowym zwycięstwie.

Wyniki:

Iskra Banie - Światowid Łobez 2:2.
Bramki: Pyrcz, Sapiński - A. Samal, Kaźmierczak;

Kłos Pełczyce - Pomorzanin Nowogard 1:2.
Bramki: Libor - Gołdyn 2;

Polonia Płoty - Kluczevia Stargard Szczeciński 3:0.
Bramki: Szwak, Góralski, Zalewski;

Sparta Gryfice - GKS Mierzyn 6:1.
Bramki: Karczewski, Lenkiewicz, Wypplinger, Ścisłowski, Paruch, Konieczny - Żygielewicz;

Radovia Radowo Małe - Piast Choszczno 2:0.
Bramki: P. Samal, Litczak;

Rybak Trzebież - Vineta Wolin 3:0.
Bramki: Szymoniak, Lipka, Stelmach;

Gryf Kamień Pomorski - Korona Stuchowo 3:1.
Bramki: Kostur 2, Latawiec - Guster;

Fagus Kołbacz - Zorza Dobrzany 2:0.
Bramki: A. Kwaśniewski, Jatczak.