Pogoń Szczecin w finale Pucharu Polski!

Piłkarze Pogoni Szczecin dobrze spisali się szczególnie w drugiej połowie meczu. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo z Ruchem Chorzów i awansowała do finału Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów - prześledź relację na żywo.

Portowcy po 28 latach znowu w finale Pucharu Polski. Z Ruchem Chorzów zremisowali 0:0 w drugim półfinałowym meczu i mogą już się pakować do Bydgoszczy. Tam 22 maja odbędzie się finał.

Od początku spotkania widać było, że przewagę na boisku będzie miał Ruch. Jego piłkarze częściej byli przy piłce, na szczęście nie przekładało się to zupełnie na sytuacje bramkowe dla przyjezdnych.

Pierwszą okazję mieli już po dwóch minutach. Z dość mocnym strzałem Łukasza Janoszki poradził sobie Radosław Janukiewicz. Jednak prawdziwe brawa bramkarz Pogoni zebrał w 12. minucie. Ruch przeprowadził filmową akcję, którą dobrze zamykał ponownie Janoszka. Napastnik chorzowian uderzył, jednak Janukiewicz wyciągnął się jak struna i wybił piłkę z linii bramkowej.

Chwilę później w Pogoni nastąpiła wymuszona kontuzją zmiana. Będącego ostatnio w trochę lepszej dyspozycji Marcina Klatta zastąpił Mikołaj Lebedyński.

Po 25 minutach Pogoń zaczęła wychodzić z własnej połowy, trochę wyżej atakując gości. Jedyny strzał portowcy oddali z rzutu wolnego, jednak Piotr Petasz dość znacznie się pomylił.

Druga połowa to już popisowa gra portowców z trzecim zespołem ekstraklasy. Pogoń umiejętnie wypychała rywali daleko od własnego pola karnego i przenosiła grę na połowę Ruchu. W ataku portowców szaleli Lebedyński, Marcin Bojarski oraz Maksymilian Rogalski. Ten pierwszy miał kilka szans, ale brakowało mu trochę zimnej krwi. Najlepszą okazję miał Maciej Mysiak, który wbiegł z piłką w pole karne i oddał bardzo groźny strzał obok słupka. Ruch także atakował, ale Pogoń miała dużo szczęścia i dowiozła korzystny wynik do końca spotkania.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 0:0

Pogoń: Janukiewicz - Mysiak, Hrymowicz, Jarun, Nowak - Rogalski, Mandrysz (86 Parzy), Pietruszka, Bojarski (90 Zawadzki), Petasz - Klatt (13 Lebedyński).

Ruch: Perdijić - Nykiel (88 Piech), Grodzicki, Stawarczyk, Sadlok - Grzyb, Baran, Straka, Pulkowski (46 Zając), Janoszka - Sobiech (77 Świerblewski).

Żółte kartki: Przemysław Pietruszka - Krzysztof Nykiel, Maciej Sedlok, Wojciech Grzyb, Grzegorz Baran.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).

Widzów: 13 000.